Būstas

Dekoruojant vonią: smulkmenos svarbu, tik ar visiems?

Aksesuarai vonios kambariui
Aksesuarai vonios kambariui

Įrenginėjant, o vėliau ir dekoruojant namus, detalės kuria visumą. Niekas kitas taip neatskleidžia namų nuotaikos ir stiliaus, kaip smulkūs dekoro elementai, puošmenos. O kaip gi aksesuarai vonios kambariui? Tai taip pat svarbu – įsitikinęs interjero dizaineris Simonas, daug dėmesio skiriantis kiekvienų namų, kuriuose dirba, voniai. Šiam būsto kambariui, kaip teigia vyras, reikia ypač atidžiai parinkti spalvas, įrangos modelius, o kur dar aksesuarai: šviestuvai, daiktų laikymo dėžės, lentynėlės ar rankšluosčių laikikliai… Simonas sako, kad savo klientams mėgsta parinkti viską – nuo A iki Z – nuo idejos vonios kambariui, spalvinės ir stiliaus tematikos, iki galutinio išpildymo (pavyzdžiui, to, kaip ateityje veiks hidroizoliacija vonios kambariui labai svarbi ir reikšminga).

Apie dekorą ir apšvietimą

Simonas, paklaustas, ar galėtų patarti, nuo ko reiktų pradėti įrenginėti vonios kambarį, atsako: „Patarčiau pradėti nuo geriausių santechnikos specialistų mieste. Nedaug išmanau apie tai, bet žinau, ką pasamdyti savo klientams, kad šie galėtų džiaugtis nepriekaištingai veikiančia vandentiekio sistema. Na, o toliau… Sienos, lubos vonios kambariui. Apie tai jau galiu papasakoti daugiau, tačiau nežinau, ar verta išsiplėsti. Kiekvienas atvejis yra labai individualus. Štai, vienuose namuose tapetai vonios kambariui tinka kuo puikiausiai, o kituose klientams primygtinai siūlau plytelių apdailą. Arba dazai vonios kambariui: kartais tiesiog intuityviai jauti, kad idealiausia būtų pastelinės spalvos, o kartais matai, kad naujieji gyventojai jaustųsi patogiai ir su viena ryškiau akcentuota siena, pavyzdžiui, raudonos ar oranžinės spalvos. Žodžiu, viskas subjektyvu. Aksesuarai vonios kambariui turi būti derinami ne tik prie sienų, lubų ir grindų, bet ir bendros temos.“. Simonas sako, kad jo „arkliukas“ yra šviestuvai vonios kambariui. Vyras teigia, kad tai viena stipriausių jo, kaip interjero dizainerio, pusių: „Bet kuriam namų kambariui, įskaitant ir vonią, tinkamas apšvietimas yra tai, ko reikia, kad atsiskleistų net ir subtiliausi dekoro elementai. Šviestuvai – aksesuarai, kurie privalo ne tik puošti, bet ir būti funkcionalūs. Jų skleidžiama šviesa turi būti ne per daug ryški ar blanki, kad suteiktų jaukumo, nedirgintų akių, netrukdytų susikaupti ar, atvirkščiai, atsipalaiduoti.“.

Tušti kambariai – ne dizainerio skoniui

Vonios kambario aksesuarai, pasak Simono, tai ne vien muilinės ir rankšluosčių ar tualetinio popieriaus laikikliai. „Nors tai svarbu… Turiu omenyje, rankšluoščių kabyklos, bet vonios nereikėtų bijoti puošti ir skoningais paveikslais, suvenyrais. Žinoma, jei yra poreikis. Kartais žmonės nori, kad jų vonia ir tualetas liktų visiškai minimalistiniai. Jų noras – man įsakymas. Tačiau kartais pats pasiūlau prancūzišką interjerą, vadinamąjį „Provanso“ stilių, kur smulkūs dekoro elementai, t.y. dailūs aksesuarai vonios kambariui suteikia rafinuotumo, elegancijos, galiausiai – įdomumo. Supraskite mane teisingai – baltos sienos yra žavu, tačiau ne visi gerai jaučiasi tokioje „sterilioje“ aplinkoje.“. Simonas prisipažino, kad jam pačiam detalės interjere yra labai svarbios. Vyras juokėsi, kad jam pakriktų nervai, jei reikėtų gyventi kambariuose be daiktų. „Kad ir kaip žaviuosi minimalistais ir asketais, galinčiais išsiversti su keliais pagrindiniais baldais, man pačiam ilgainiui pritrūktų smulkmenų – rėmelio su sentimentalia nuotrauka, mėgstamo dailininko reprodukcijos, vazos su šviežiai skintomis gėlėmis ar įdomaus aksesuaro, parsivežto iš egzotinės kelionės. Tas pats ir su vonia. Mano paties sau rinkti aksesuarai vonios kambariui yra reti, kolekciniai kvepalų buteliukai iš viso pasaulio, autentiškai siuvinėti rankšluostėliai ir ne visai tradiciniai šviestuvai. Kai kas sako, kad mano vonioje jaučiasi kaip muziejuje, tačiau aš negalėčiau kitaip gyventi.“.