Sportas

Dėl ko tunkame ir kaip sulieknėti?

Vis daugiau žmonių skundžiasi padidėjusiu kūno svoriu, o patarimus kaip sulieknėti dalina daugelis ekspertais save vadinančių žmonių. Tačiau nepasiklyskite tose antsvorių ir viršsvorių džiunglėse. Nutunkama, kai organizmas gauna daugiau kalorijų nei sugeba suvartoti, tačiau tam dar gali būti ir kitos priežastys.

Staigūs svorio pakitimai dažnai perspėja apie ligas. Jei svorio šuoliai dideli ir greitai pastebimi reikia kreiptis į gydytojus ir ieškoti to priežasties. Tačiau jei metai iš metų sėdite prie televizoriaus ir nuo užkandžių ir pusfabrikačių auginatės pilvuką, susirūpinti reiktų ne tik dėl gadinamų akių, bet ir dėl to, kad mažai judantys žmonės labiau linkę ne tik nutukti, bet ir susirgti net gyvybei pavojingomis ligomis. Kaip pasakytų išminčiai ir filosofai – visur reikalingas saikas. Per daug sportuojant greičiau sudyla sąnariai, o iš viso nesportuojant organizmas praranda energiją, suglemba raumenys, prastėja laikysena, atsiranda stuburo ir kitos problemos.

Pagrindinės nutukimo priežastys yra netinkama, nesubalansuota mityba ir mažas fizinis aktyvumas. Mitybos specialistai rekomenduoja visuomet valgyti reguliariai, tuo pačiu metu. Patartina valgyti daugiau kartų, tačiau mažinti porcijas. Jei maistą gaminatės patys, tai produktų paruošimo procese stenkitės mažinti naudojamų riebalų kiekį arba jei įmanoma, iš viso jo atsisakykite. Visiškai iš savo raciono riebalų išbraukti nepavyks, tačiau to daryti visai nėra būtina, nes šios medžiagos taip pat reikalingos organizmui. Riebalai suteikia daug daugiau energijos nei baltymai ar angliavandeniai ir jie būtini norint pasisavinti daugelį vitaminų grupių. Dar riebalai dalyvauja žmogaus termoreguliacijos procese ir taip mumis pasirūpina, kad nesušaltume.

Taigi, kaip sulieknėti? Norint sumažinti savo kūno svorį reiktų pirmiausia susipažinti su savo mityba. Tai gali pasirodyti net juokinga, tačiau pabandykite pildyti suvartoto maisto žurnalą. Rašykite jame kada, ką ir kiek valgėte. Po to suskaičiuokite suvartotas kalorijas ir tikrai nustebsite. Taip pat reikėtų paskaičiuoti kiek gramų riebalų, angliavandenių ar baltymų suvalgote. Šis metodas padės ne tik nustatyti savo apetito ribas pagal suvartotą kalorijų skaičių, bet ir kiek per daug ar per mažai suvartojate vienos ar kitos grupės produktų.

Tačiau kaip numesti svorio, jei pradėjote jaustis nepatogiai ir mieli drabužiai ant kūno atrodo nebe taip gerai kaip anksčiau? Būtina ne tik žiūrėti ką ir kiek valgote, bet ir pradėti sportuoti. Nebūtina iš karto savęs bauginti sporto klubų treniruokliais ar intensyviomis bei varginančiomis treniruotėmis. Pamenate mankštą mokykloje? Juk tai nebuvo taip baisu ir nepakeliama, tačiau net pusvalandžio mankšta daro stebuklus. Žinoma viskam savas laikas ir Roma taip pat per vieną naktį nebuvo pastatyta. Tačiau vis geriau nei visai nieko. Jei turite noro ir atliekamų pinigų – sportuokite sporto klube. Tai gali tapti visai smagiu užsiėmimu, jei ten lankysitės su savo draugu ar drauge. Dviese bus smagiau treniruotis ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Dar viena priežastis, dėl ko auga žmogaus svoris yra genetiniai faktoriai. Su šiuo dalyku lengvai nebepakovosite ir genetiškai užprogramuotus procesus galite tik šiek tiek reguliuoti. Tačiau jei jūsų giminaičiai pasižymi ne tokiu atletišku sudėjimu – tikrai nenuleiskite rankų visas savo bėdas suversdami vien genetikai. Vertėtų neužmiršti, kad ir nedidelės pastangos visuomet geriau nei iš viso jokios.

Antsvoriui išplisti įtakos turi net socialiniai pakitimai. Šiandieninė greito maisto visuomenė kaip diena nuo nakties skiriasi nuo to gyvenimo būdo, kuris vyravo iki pastarojo šimtmečio. Skurdžiose šalyse dar pasitaiko maisto trūkumo, tačiau turtingesni regionai turi jo perteklių.

kaip numesti svorio