Laisvalaikis / Pomėgiai

Didelis šuo bute ir name

sibiro laikaDaugelis norime turime šunį. Ir dažnai ne bet kokį, o didelį šunį. Na taip, šioje srityje jau nuomonės kiek išsiskiria. Vieniems tinka bet koks iš prieglaudos paimtas šunelis, kiti nori mažo, kišeninio ir būtinai veislinio terjero, na o nemaža dalis vis tik nori auginti tikrai didelį šunį. Tokį, kuriam šuns vardo nebūtų gėda nešioti. Iš didžiųjų šunų veislių bene populiariausias ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje yra vokiečių aviganis. Tačiau nemažai auginama ir kitų, įdomesnių šunų – sibiro laikų, haskių, vilkšunių, dogų, niufaundlendų ir panašių. Didžiųjų šunų veislių išties netrūksta.

Na, o jei paklaustume pačio šuns, ar jam patinka būti auginamam? Ar didelis šuo, kurio genuose slypi amžinas veržlumas, noriai tūnos ankštame bute visą dieną, kol šeimininkas dirbs. Ir toks šeimininkas dažnai savo šunį į lauką išveda vos keliolikai ar keliasdešimčiai minučių per dieną. O tai bent kiek aktyvesniam šuniui – be galo mažai. Tad jei esate užimtas žmogus, o gyvenate bute, ir savo šuniui voljero nepastatysite, geriau dar kartą pagalvokite, ar norite aktyvaus šuns.

Štai jei turite nuosavą namą, trumpas darbo valandas, mėgstate bėgioti ar važinėti dviračiu, tuomet stiprus ir norintis palakstyti šuo bus geras jūsų draugas. Voljeras nuosavo namo kieme – taip pat nebloga išeitis. Nors šuo ir uždarytas, tačiau vis tik turi kur palakstyti ar pašokinėti. Žinoma, sibiro laika, haskis ar vilkšunis labiau džiaugtųsi bent poros valandų pasilakstymais mišku ar laukais. Tačiau ir ankštas voljeras bet kokiu atveju bus kur kas geriau nei ankštas butas.

Na o jei vis tiek norite didelio šuns, tačiau nei planuojate būti aktyvus, nei gyvenate name su dideliu kiemu, vertėtų atkreipti dėmesį į pasyvesnes šunų veisles. Pavyzdžiui – dogas. Šuo, kurio ūgis įrašytas į pasaulio rekordų sąrašus, taigi be jokių abejonių – tikrai didelis. Kita vertus, jis, kitaip nei anksčiau minėti jo giminaičiai, dideliu aktyvumu toli gražu nepasižymi. Kol jauni – taip, tačiau vos ūgtelėję jie mielai ilgas valandas tiesiog drybso savo guolyje ir pasitenkina trumpais pasivaikščiojimais. Tad galbūt tai sprendimas būtent jums.