Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Didžiausių pasaulio bankų būstinės

Kreditas

Žmonėms visada buvo įdomu, kaip gyvena ir kaip yra įsikūrę šio pasaulio galingieji. Šiandien vienos galingiausių pasaulyje institucijų yra bankai. Nenuostabu, kad jų pastatai įspūdingi. Juk banko pagrindinis turtas – jo reputacija ir įvaizdis. Kitu atveju žmonės ten nelaikytų savo pinigų. Įdomu, kur didieji pasaulio bankai yra įsikūrę?

Pagrindiniai Europos centrinio banko padaliniai yra įsikūrę Eurotower dangoraižyje. Tai 148 metrų plieno ir stiklo statinys Frankfurto miesto širdyje, Vokietijoje. Pastatas yra 78 000 kvadratinių metrų ploto. Paskutinis šio dangoraižio aukštas yra pažymėtas numeriu – 40. Jo statyba buvo baigta 1977 metais. Tiesa, pastaruoju metu dangoraižyje darosi ankšta, todėl dalis Europos banko darbuotojų yra įsikūrę kitose patalpose. Plečiantis eurozonai ir, žinoma, visai Europos Sąjungai, prireikė daugiau darbuotojų ir daugiau erdvės jiems dirbti. 2014 metais bus baigtas statyti naujasis pastatas, kuris turės 40 aukštų ir daugiau nei dvigubai didesnį biuro reikmėms panaudojamą plotą – 184 000 kvadratinius metrus.

Kinijos Liaudies bankas yra įsikūręs prestižiniame ir vaizdingame Pekino komerciniame rajone. Įdomus faktas, kad nuo 1948 iki 1978 metų tai buvo vienintelis Kinijoje veikiantis bankas. Visas paslaugas, kurios tik galite įsivaizduoti: paskolos, sąskaitų atidarymai, perverdimai ir visą kitą tokiai milžiniškai šaliai teikė vienas bankas. Dėl šios priežasties šis bankas dabar valdo daugiau finansinių išteklių nei koks kitas šiandien egzistuojantis bankas. Tiesa, šios institucijos pastatas yra konservatyvaus stiliaus. Tik betonas,stiklas ir virš banko plėvesuojanti Kinijos vėliava.

Japonijos bankas yra puikus naujojo baroko stiliaus pavydys. Šis pastatas buvo pastatytas 1890 metais. Iš architektūros detalių galima spręsti, kad įkvėpimo japonams suteikė Anglijos banko pastatas. Šiandien šis daugiau nei 120 metų skaičiuojantis pastatas atrodo kaip tvirtovė šalia aukštų ir naujų iš stiklo bei plieno konstrukcijų pastatytų tame pačiame rajone stovinčių didžiųjų korporacijų pastatų.

Visų šių bankų prosenelis – Anglijos bankas yra vienas žinomiausių visame pasaulyje statinių. Graikiško stiliaus kolonos simbolizuoja galią, patikimumą ir gerovę. Šis pastatas buvo pabaigtas statyti 1734 metais. Per visą šį laiką jo fasadas keitėsi. Patalpos buvo plečiamos, vyko ne viena pastato renovacija. Šiandien didelė dalis banko pastato yra muziejus.