Įvairenybės

Dieta

Gal laikas dietos dietai?

Dieta, svoris, figūra, tobulos kūno formos – daugelio merginų kasdienybė, apie kurią nesusimąsto net ir tos, kurioms labiau reikėtų dietos nuo įvairių dietų. Lieknų, netgi per daug lieknų merginų įvaizdis suponuoja nuomonę, kad visos turi atrodyti stereotipiškai, nes kitaip – „jokios ateities“.

Geriausiai apie svorio metimo poreikį gali pasakyti kūno masės indeksas, kitaip KMI. Jei jis per didelis ar per mažas, gali atsirasti įvairių sveikatos problemų, todėl susirūpinti reikėtų. Tačiau tai jokiu būdu neturėtų būti greita dieta, kuri ne tik mažai veiksminga, bet dar daugiau – žalinga.

Įvairios dietų rūšys leidžia pasirinkti geriausiai tinkamą, tačiau klausyti draugių patarimų ir daryti viską taip, kaip darė jos yra daugiau nei nepatartina. Kiekvienas organizmas yra labai individualus, ir ta pati dieta du skirtingus asmenis gali veikti visiškai kitaip.

Jei laikotės dietos

Jei visgi nusprendėte laikytis dietos, tai neturėtų būti siekimas numesti kuo daugiau svorio per trumpą laiką. Dieta savaitei mėgsta merginos ir moterys, kurios nori „iki kito savaitgalio“ tilpti į šiek tiek per ankštą suknelę. Tai įmanoma, tačiau nereikia tikėtis, kad pora nukritusių kilogramų nesugrįš atgal. Trumpas dietos laikas, taigi efektas taip pat trumpalaikis.

Svarbu derinti visą kompleksą veiksnių, kurie daro įtaką sveikam svorio mažėjimui. Tai nėra lengva, nes reikalauja daug valios pastangų. Turėsite ne tik atsisakyti mėgstamų produktų, bet ir sportuoti, derinti maistą, vartoti daug skysčių, pakankamai ilsėtis. Jums tikrai pravers kalorijų lentelė, kuri padės skaičiuoti, kiek kalorijų suvartojate, matysite kur ir ką galite riboti.

Būtų tiesiog idealu, jei dieta rinktumėtės pasitardami su specialistais. Galbūt jis duos patarimų, kurie padės jums jaustis geriau, o pakeitus kelis mitybos įpročius, nereikalingi kilogramai ištirps. Būtina dietą derinti su fiziniu krūviu, nes net ir krintantis svoris, nestiprinant raumenų, neduos norimų rezultatų.

Dietų įvairovė

Sunku išvardinti visas įmanomas dietas, jų yra tikrai daugybė ir atsiranda vis daugiau. Kai kurios yra tiesiog sukurtos žmonių, bandymo principu, nepagrįstos jokiais medicininiais tyrimais. Štai pavyzdžiui, dieta pagal horoskopa racionaliai yra visiškai nepagrindžiama, tačiau yra tokių, kurie tiki ne tik horoskopais, bet ir tuo, kad jie diktuoja, ką valgyti galima, ko ne.

Dieta pagal kraujo grupe taip pat yra nepagrįsta rimtais medicininiais tyrimais. Jos sudarytojai yra amerikiečių medikai ir panašu, kad jų pasiūlytas būdas randa pasekėjų. Ši dieta paremta tuo, kad pagal kraujo grupę galima nuspręsti, kas žmogui rekomenduojama ir ko reikėtų vengti ar kokiais maisto produktais nepiktnaudžiauti. Pasak jos atradėjų, kiekvienas žmogus turi turėti savo mitybos tipą, kuris padėtų kovoti su antsvoriu.

Laikantis bet kurios dietos, organizmas privalo gauti visas jam reikalingas maistingąsias medžiagas, tačiau taip yra ne visada. Tarkime grikiu dieta. Šis produktas savyje turi daug geležies, baltymų, vitaminų B1, B2 ir PP bei P, taip pat rutinų, mineralų, tokių kaip vario, bromo, cinko, kalcio. Tačiau maistinėmis savybėmis grikiai beveik niekuo nesiskiria nuo kitų grūdų, todėl piktnaudžiauti vien jais nepatartina.

Labiausiai žmones traukia tokios dietos, kurios padeda atsikratyti daug per trumpą laiką. Gal todėl japoniska dieta turi nemažai gerbėjų. Nors tai vienas mėgstamiausių lieknėjimo būdų, tačiau nežinia, ar tikrai sveikas būdas. Per trylika dienų žadama netekti net 8 kilogramų, o sveikatai tokie staigūs pokyčiai kažin ar gali būti labai naudingi.

Vienas patarimas visoms ir visiems, kurie trokšta patobulinti savo kūno formas, atsikratant kelių kilogramų, pagalvokite, ar dieta – tikrai tinkamiausias būdas.  Jei į šį klausimą atsakėte taip, tuomet priimkite tai kaip iššūkį keisti visą savo gyvenimo būdą, o ne tik marinti organizmą.