Būstas

Difuzine plevele

Plėvelė namo konstrukcijų apsaugai

Difuzine plevele
Difuzinė plėvelė

Nesusidūrusiems su stogo dengimu žmonėms gali būti neaišku, kas yra difuzine plevele, kam ji reikalinga. Difuzine plevele stogui yra labai svarbi. Tiesa, kai kada ji painiojama su kitomis plėvelėmis, pavyzdžiui, garo izoliacinėmis, vėjo izoliacinėmis ar antikondensacinėmis plėvelėmis. Reikėtų nepamiršti, kad ne veltui prie kiekvieno daikto yra pridedamas išsamus aprašymas, kaip ir kur jį naudoti. Difuzine plevele sienoms, stogui yra reikalinga dėl konkrečių priežasčių. Kokios jos?

Dėl ko ji reikalinga?

Difuzine plevele sienom ir stogui yra, be abejonės, labai reikšminga. Čia be jos neišsiversite. Stogų dengime ji svarbi dėl to, kad apsaugo stogo konstrukciją ir apšildinimo medžiagas nuo drėgmės. Kitaip sakant, difuzine plevele yra klojama tam, kad būtų išvengta lietaus, sniego ir vandens lašų kaupimosi po stogo danga. Turbūt nė nereikia sakyti, kuo tai pavojinga. Ne veltui šio tipo plevele yra įvardijama kaip difuzine. Uždengusi plotą po stogo danga ji apsaugo konstrukciją nuo galimų pažeidimų, ilgą laiką kaupiantis vandeniui. Kai kalbama apie difuzine plėvele, paskirtis, kur ji yra naudingiausia, neapsiriboja vien stogais. Kaip ir buvo minėta, ji tinka ir sienoms. Tai universalus daiktas, tinkantis tiek medinių, tiek plastikinių ir metalinių konstrukcijų karkasinėse sienose. Difuzine plevele gali būti naudojama ir kaip izoliacinė medžiaga nuo vėjo. Būtent dėl šios priežasties ji yra puikiai tinkama sienoms. Žinoma, kai kalbama apie namo apsaugą nuo vėjo, difuzine yra ne vienintelė plevele, tinkanti sienoms. Čia jau gali tikti ir anksčiau minėtos vėjo izoliacinės plėvelės. Vis dėlto, dėl konkretesnių montavimo ypatumų reikėtų tartis su specialistais, kurie paaiškins, kokios plėvelės kuriais atvejais yra tinkamiausios ir gali garantuoti geriausią apsaugą nuo nepalankių atmosferos veiksnių.

Į ką atkreipti dėmesį perkant?

Sienoms ar difuzine plevele stogui kaina skiriasi dėl daugelio veiksnių. Ji gali būti dvisluoksnė, trisluoksnė ar keturių sluoksnių. Kuo daugiau sluoksnių – tuo geresnė apsauga, tad ir kaina didesnė. Prieš perkant, reikėtų išsiaiškinti, koks sluoksnių skaičius yra pakankamas jūsų poreikiams. Galbūt jums pakaks dvisluoksnės, o keturių sluoksnių difuzinė plėvelė kaina smarkiai lenks tą, kurios užteks užtikrinti pakankamą apsaugą nuo vėjo ar lietaus. Vis dėlto, yra ir kitų aspektų, leidžiančių daryti išvadas apie difuzinės plėvelės kokybę. Viena iš prekės aprašyme nurodomų charakteristikų yra vandens nepralaidumas milimetrais. Tam reikėtų skirti didelį dėmesį. Jeigu difuzine plevele jums reikalinga stogui ir norite, kad ji kuo efektyviau apsaugotų konstrukciją nuo ilgainiui besikaupiančio vandens, ieškokite kuo didesnio nepralaidumo. Svarbus ir atsparumas temperatūros poveikiui. Prie šios charakteristikos dažniausiai būna nurodyta konkreti temperatūra. Laimei, Lietuvoje ji retai būna labai aukšta ar labai žema, tad, rinkdamiesi plėvelę pagal tai, neturėtumėte susidurti su sunkumais. Žinoma, kuo ji universalesnė (tai reiškia, kuo didesnis skirtumas taip nurodytos žemiausios ir aukščiausios temperatūros), tuo geriau. Paprastai aprašyme būna nurodytas ir atsparumas tiesioginiams ultravioletiniams spinduliams. Jis matuojamas mėnesiais. Visi šie ir keletas kitų aspektų lemia plėvelės kokybę. Išsamiau tai jums gali paaiškinti specialistai, dirbantys su stogo dengimui reikalingomis medžiagos. Jeigu jus domina pati kokybiškiausia difuzine plėvele, akcija gali būti pats tinkamiausias metas ją įsigyti. Atminkite, kuo didesnis vandens nepralaidumas, atsparumas temperatūros poveikiui ir tiesioginiams ultravioletiniams spinduliams, tuo difuzine plevele yra geresnė. Šios prekės sąskaita taupyti nereikėtų. Į ją verta žiūrėti atsakingai, kadangi ši plėvelė gali būti lemiamas namo konstrukciją saugantis veiksnys.