Būstas,  Įvairenybės

Dirbant su medžiu- saugumas svarbiausia

Pirmą kartą paėmę į rankas galinga įrankį visada jaučiamės nesaugiai, atsargiai jį vartome apžiūrinėjame ir galiausiai išbandome. Vėliau priprantame prie mums gręsiančio pavojaus ir imamės elgtis neatsargiai. Dėl šios priežasties atliekant su mediena susijusius darbus įvyksta daug nelaimingų atsitikimų. Norime, kad tokie įvykiai pasitaikytų kuo rečiau.

Prieš pjaudamas pagalvok. Pats galingiausias bet kurio žmogaus įrankis yra jo galva. Taigi, pasinaudok ja. Prieš pjaudamas lentą pasirūpink, kad būtų apsaugoti pirštai. Taip pat gerai visko neapgalvojus galite sugadinti medienos gaminį.

Palaikykite savo darbo vietoje tvarką. Nelaimingų atsitikimų tyrimai parodė, kad didžioji dalis susižeidimų įvyksta pažeidus darbo saugumo reikalavimus ar atliekant darbus netvarkingoje aplinkoje. Taigi, net netvarkingai sudėtos lentos ir nešvarios grindys gali padaryti netiesioginę žalą jūsų sveikatai.

Paprašykite, kad darbo vietoje jums niekas netrukdytų. Atliekant darbus su mediena reikia ne tik paprašyti vaikų ir kitų šeimos narių jums netrukdyti, bet ir išjungti televizorių ar radiją. Jūs turite būti sukoncentravęs savo mintis į darbą, kurį atliekate.

Neskubėkite. Greičiausiai šis darbas tėra hobis ir jums tikrai nederėtų susierzinti, jei kažko nespėjate padaryti, verčiau mėgautis procesu. Daugiausia klaidų įvyksta dėl skubėjimo.

Jei medienos lenta nepasiduoda pjovimui ar kitam jos apdirbimui, nenaudokite jėgos. Pirma, apžiūrėkite įrankius. Gali būti, kad kažkas įstrigo ar tiesiog sugedo. Tuo tarpu panaudoję fizinę jėgą galite susižaloti.

Apsaugok save. Dirbdami dėvėkite specialią aprangą, pirštines. Jei jūsų laukia sudėtingesni ir triukšmingesni darbai užsidėkite specialius akinius, ausų ir kvėpavimo takų apsaugas. Taip pat nesivilkite nepatogių rūbų. Juos galite sugadinti.

Net išjungus įrankius iš elektros lizdo, palaukite kelias minutes, kol jie visiškai sustos. Kai kurie galingi įrankiai net ir visiškai išjungus dėl inercijos sukasi ir gali padaryti žalos jūsų turtui ir sveikatai.

Dulkės gali patekti į akis ir kvėpavimo takus. Būtina pasirūpinti, kad patalpa, kurioje dirbsite būtų gerai vėdinama. Tiesa, atidarytas langas nėra gerai. Vėjo sukelta oro banga gali pakelti dulkes ir leisti joms patekti į akis.
lentos