Pirkiniai / Paslaugos

Dovanos

Dovanos – dėmesinga padėka už gerus darbus

Dovanos
Dovanos

Ar esate padarę gerą darbą? Ar už tai jums atsidėkojo, o gal jūs pamiršote padėkoti savo geradariui? Dovanos – ne tik puiki padėkos forma, bet ir prasmingas gestas, kuris gerus žmones įkvepia ir toliau elgtis tinkamai. Žinoma, ne visiems reikia materialios padėkos. Paprastai užtenka ir parodyto dėmesio, gražių žodžių, tačiau papildoma ir nebūtinai vertinga dovana suteiks dar daugiau gerų emocijų ir primins apie laimingai pasibaigusį įvykį ar smagų nuotykį. Kokias materialias padėkos formas pasirinkti? Ką dovanoti moteriai, o ką vyrui? Kokio dydžio išlaidos neįpareigos žmogaus, kuriam planuojama atsidėkoti?

Amžius, lytis ir situacija

Visą patarimų rinkinį verta pradėti nuo pačios istorijos, t.y. nuo įvykio, kuris privertė jus nepatogiai jaustis arba kurio metu jums kažkas pagelbėjo. Įsivaizduokite, jog ramiai žingsniuojant mieste suskamba mobilus telefonas, o nevalingas rankų judesys kartu su telefonu prigriebia ir piniginę. Kaip tyčia, ji nukrinta ant žemės, o jus atsiliepiate į skambutį. Staiga, jūsų pokalbį nutraukia solidus vyriškis. Jo rankose – jūsų piniginė. Paprastai, dovanos vyrams būna įvairios, tačiau net ir siaurame sąraše galima atrasti piniginę. Šiuo atveju, jūs dovanų gavote savo piniginę. Galite pagalvoti, jog kaledines dovanos dar nesibaigė arba jums tiesiog labai pasisekė. Visgi, sąžiningas žmogus tai padarė ne atsitiktinai, o sąmoningai, todėl jo gražų poelgį nereikėtų greit pamiršti.

Jeigu tinkamai sureagavote į situaciją ir paprašėte gero žmogaus kontaktinių duomenų, pats laikas pagalvoti, kokios dovanos arba kokia padėkos forma geriausiai tiks. Amžius ir lytis – tai svarbiausi kriterijai. Nepažįstamam žmogui išrinkti reikiamą daiktą tikrai nelengva, todėl pabandykite išsiaiškinti kokius nors faktus apie jį ar ją. Atkreipkite dėmesį į aprangą, bendravimo stilių, raskite informacijos internete apie darbus ir veiklą. Jeigu jums pagelbėjo verslininkas – tuomet verslo dovanos jums tiks labiausiai. Kur kas sudėtingiau įtikti tokiam asmeniui, apie kurį rasti informacijos itin sunku. Ką daryti tokiu atveju?

Internetas – dovanų namai

Kai galvoje nėra idėjų ar minčių, tereikia įsijungti kompiuterį ir ten jums atsiveria milijonai galimybių. Dovanos internetu kaip ir internetinė prekyba kasmet populiarėja, todėl ir paklausa vis auga. Ar viskas, kas parduodama internete yra kokybiška, patrauklu ir įdomu? Tikrai ne, todėl vėl reikia grįžti prie kriterijų – lyties ir amžiaus.

Dovanos skirtingo amžiaus žmonėms kardinaliai skiriasi. Tą patį galima pasakyti ir apie lytis. Populiarios dovanos vaikinui yra susijusios su technika, automobiliais. Praktiška dovana vyriškos lyties žmogus taip pat bus patenkintas. Tuo tarpu dovanos merginai yra ne tokios praktiškos. Jos mėgsta išvaizdžius, išskirtinius dalykus. Dovanos paaugliams – dar viena atskira mįslė. Pirma, paaugliams sunku įtikti. Antra, jaunas žmogus ne visada žino pats, ko jis nori. Kaip bebūtų, internetas ir buvo išrastas tam, kad palengvintų paieškas, darbą, pramogas ir bendravimą.

Net ir didžiausius poreikius nesudėtingai galima patenkinti, kai reikiamo daikto ieškote internete. Kaip atskirti, kurios dovanos yra vertingos, o kurios ne? Geros dovanos paprastai neparduodamos akcijų metu arba jų kiekis būna ribotas. Vienetiniai daiktai ar meno kūriniai yra itin vertingi, tačiau ne visiems geradariams tokios dovanos tiks. Jeigu nutiko taip, kad nepavyko rasti konkrečiam žmogui skirto daikto, net ir internetu jau galima įsigyti dovanų čekius, kurie panaudojami ne tik prekėms, bet ir paslaugoms, t.y. pramogoms, grožio salonų paslaugoms, kelionėms ir t.t.

Apibendrinant, gražus žodis visuomet yra reikalingas, bet jo išliekamoji vertė nėra visada tokia pat didelė, kaip materialaus daikto. Dovanos už gerą darbą – visada tinkama padėka, todėl dovanokite nedvejodami ir būtinai pagelbėkite ir kitiems. Už gerą juk geru atsilyginama.