Laisvalaikis / Pomėgiai

Dovanu idejos

dovanu idejos

Dovanų idėjos turi stebinti ne brangumu, o nuoširdumu

Rodos, kol buvome mokykloje, visuomet pavykdavo sugalvoti, ką padovanoti draugams. Pagaliau užaugome, įgijome profesijas ir turime darbus. Tačiau pinigai kišenėje sugalvoti gerų dovanu idėjų visiškai nepadeda. Tad kas gi nutiko – kodėl neturėdami pinigų, nestokojome kūrybiškumo? O išgalėdami nupirkti brangias dovanas, nebeturime minčių, kuo nustebinti artimuosius?.. Kur pasislėpė visos geros dovanu idejos?!

Rankų darbui trūksta laiko

Originaliomis dovanomis prekiaujančios internetinės įmonės savininkė Oksana sako, kad visos geros idejos, matyt, pasislėpė internete. Ji sutinka, kad anksčiau žmonės daugiau dovanų darė rankomis, kurdavo staigmenas keletą mėnesių. Tačiau laikai keičiasi. Retas kuris turi laisvus vakarus sėdėti prie mezginių ar savo eilėraščių knygų, dedikuojant jas mylimoms mūzoms. Šiais laikais rankų darbo dovanos gana retas dalykas. Beje, jos šiek tiek atgyja. Tapo madinga kepti Kalėdoms meduolius ir gražinti juos spalvotais papuošimais, kai kurie prisiruošia net prigaminti šūsnį atvirukų iš spalvoto popieriaus. Vis dėlto didesnė dalis žmonių ieško dovanu idėjų internete.

 Pramogos vietoj daiktų

 Internetine dovanų prekyba užsiimanti Oksana aiškina, kad susidarė paradoksali situacija. Viena vertus, žmonės nebenori banalių dovanų tokių kaip žvakės ar enciklopedinės knygos, kurios tik kaip interjero detalė guli lentynoje. Kita vertus, jie neturi laiko ką nors kurti patys. Dėl to geriausios dovanu idejos, jų manymu, yra tos, kurios leidžia nustebinti draugus mažiausiomis laiko sąnaudomis. Pastebėjusi šiuos visuomenės pokyčius, Oksana pasiūlė žmonėms vienoje vietoje rasti visus įdomiausius dovanų gimtadieniams ir kitoms šventėms pasiūlymus. Ji įkūrė tinklapį, kuriame galima surasti pačias keisčiausias, ekstremaliausias ir romantiškiausias pramogas. Visos jos – nepaprastai geros idejos. Taigi nebereikia pačiam ieškoti įdomių laiko praleidimo būdų, kurie kartu yra ir dovana.

 Romantika – moterims

 Kokios tai gali būti dovanos? Pavyzdžiui, bene mėgstamiausios dovanu idejos gimtadieniui yra žygis per pelkes, dažasvydis, orientacinis žaidimas miške (tinka net žiemą). Šios pramogos tinkamiausios svečių grupei. Jei ieškoma dovanos antrajai pusei, dažniau renkamasi romantiško tipo pramogas. Tarkime, geros vyro dovanu idejos draugei būtų savaitgalis viešbutyje prie jūros. Jei kišenė to neleidžia – mylimąją taip pat pradžiugintų vakaras restorane (pvz., prie Trakų pilies), vyno ar šokolado degustacija, mokymasis gaminti suši ar japoniškas sriubas. Nepaprastai smagu apsilankyti netgi muziejuose. Pavyzdžiui, merginoms turėtų patikti vizitas į deimantų muziejų.

 Vyrams – nuotykiai

 Vyrai irgi labai mėgsta pramogas. Tačiau jiems rečiau patinka staigmenos, kai reikia lėkti į kitą šalies karštą pagulėti burbuliuojančioje vonioje. Oksana pataria moterims įvertinti savo antrųjų pusių charakterį. Pagal jį išrinkti dovaną. Dažniausiai itin pradžiuginančios dovanu idejos vyrams yra važinėjimas kartingais, lenktynine mašina ar rogėmis, tempiamomis šunų. Kitaip tariant, vyrai mėgsta greitį ir nuotykius… Dėl to jiems taip pat turėtų patikti skrydis parasparniu, oro balionu, šuolis su parašiutu ar apžvalginis skrydis virš ežerų. Nepaprastus įspūdžius gali dovanoti ir vakarienė danguje…

 Jauniesiems ir mamytėms – nuoširdumas

 Kiek kitokios turėtų būti dovanu idejos tokioms šventėms kaip krikštynos, vestuvės, mamų, močiučių gimtadieniai ir pan. Išties originalios dovanu idejos vestuvems galėtų tapti pasiplaukiojimas laivu, puoštu baltomis gėlėmis ir baltais balionais. Jaunuosius sužavėtų ir iškilmingas pasivažinėjimas karieta. Šiek tiek panašios – dovanu idejos krikstynoms. Na o dovanu idejos mamai dar įvairesnės. Užuot kėlus didžiulį gimtadienį, mamą visi vaikai gali nuvežti, pavyzdžiui, prie jūros ar nusivesti į teatrą… Oksana taip pat pabrėžia, kad dovanu idejos turi būti ne tik įspūdingos, bet ir nuoširdžios.