dpf filtro regeneracija
Automobiliai / Motociklai

Dpf filtro regeneracija: ką apie tai reikėtų žinoti?

Net ir tie, kurie automobilį vairuoja net ir ne vienerius metus, neretai pripažįsta, kad tokie procesai, kaip dpf filtro regeneracija tikrai nėra puikiai pažįstami ir sukelia ne tiek jau ir mažai klausimų. Vis dėlto, ten, kur klausimas, ten turėtų būti ir atsakymas. Tad kviečiame jus sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus, susijusius su šiuo procesu.

Kas yra dpf filtras?

Dpf filtras – specialus filtras, kuris surenka visa kietąsias daleles iš išmetamųjų dujų ir užtikrina, kad į aplinką nepasklis teršalai; bus tausojama žmonių sveikata bei gamta. Kaip žinia, dyzeliniai automobiliai išmeta labai daug kietųjų dalelių, kurios tikrai nėra draugiškos nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai, todėl šie filtrai tiesiog būtini. 

Kodėl reikalinga dpf filtro regeneracija?

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad dpf filtras tikrai nėra didelis – į jį sutelpa tik tiek suodžių, kiek jų išgaunama išnaudojus vieną baką degalų. Taigi, vėliau reikalingas išvalymas. Kuo dažniau naudojamasi automobiliu, ir kuo daugiau sunaudojama kuro, tuo dažniau yra reikalingas ir filtro valymas. Vis dėlto, ne paslaptis ir tai, kad automobilio savininkas dažniausiai pats negali išvalyti filtro, o maždaug kas kiekvieną nuvažiuotų 1000 kilometrų, lankytis autoservise būtų taip pat nepatogu. Taigi, būtent todėl dpf filtro regeneracija ir yra puikus pasirinkimas – jos metu filtras  išsivalo. Taigi, po regeneracijos, filtras ir vėl tampa švarus.

Ar dėl vykstančios regeneracijos vairuotojas pastebi kokius nors pokyčius?

Verta akcentuoti, kad vykstančios regeneracijos, vairuotojas nemato, negirdi ir nepastebi, todėl tai neturi įtakos kelionių kokybei.

Kiek kainuoja naujas dpf filtras?

Na, o pabaigai – dar šiek tiek svarbios informacijos apie dpf filtro kainą. Atsakyti į klausimą, kiek toks filtras kainuoja, tiksliai neįmanoma, kadangi tai priklauso nuo automobilio markės bei modelio. Vis dėlto, kainų amplitudė yra iš tiesų labai plati – svyruoja nuo 500 iki 3 000 eurų. Kaip matyti, tai yra ne tokia jau ir menka investicija, todėl bus geriausia, jei pirksite tik po to, kai pasikonsultuosite su specialistais.