Įvairenybės

Draudimas

Draudimo vengti nereikėtų

Draudimas
Draudimas

Diskusija draustis ar ne, dažna tarp tų, kurie dar nėra patyrę nelaimių, kuomet draudimas buvo tikras išsigelbėjimas. Niekam nesinori linkėti nei avarijų, nei vagysčių, nei nelaimingų atsitikimų, nei juo labiau, mirties. Nuo nelaimės neesame apsaugoti nei vienas, o finansiniai nuostoliai ar žalos atlyginimas, susijęs su liūdnais įvykiais, daug kam būna tiesiog nepakeliamas.

Palengvinti nesėkmės atveju gali kiekvieno apsisprendimas apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimu, pasinaudoti sveikatos draudimo paslaugomis. Galbūt kai kam dar vis kyla klausimas, draudimas kas tai, kaip jis veikia? Jis buvo sukurtas tam, kad padėtų žmonėms atsigauti finansiškai, įvykus nelaimei, vėl atsistoti ant kojų.

Pagrindinis draudimo principas yra tas, kad tam tikrais intervalais reikia mokėti pinigines įmokas, pasirinktinai pagal sumą, kurią norėtumėte gauti draudimo išmokos atveju. Draudimas masinai, paprastai atnaujinamas kiekvienais metais. Kai kuriais atvejais galima draustis pusmečiui, keliems mėnesiams. Jei neprireikia išmokėti draudimo nelaimės atveju (šito norėsi linkėti kiekvienam), įmokos negrąžinamos. Draudimas mirties atveju išmokamas šeimos nariams arba artimiesiems. Draudimas ir jo dėka gauta finansinė pagalba, dažnu atveju, būna labai svarbi.

Draudimų rūšys

Draudimų yra labai įvairių, todėl pabandysime aptarti kelis, populiariausius ir dažniausiai vartotojų pasirenkamus. Būtina paminėti, kad draustis galima ir pas draudimo brokerius, ofisuose, ir internetu. Pavyzdžiui, draudimas kasko internetu, ir „gyvai“ teikia tas pačias paslaugas. Taip yra ir su dauguma kitų draudimo kompanijų.

Ne visada galime patys rinktis ar draudimas mums reikalingas, ar ne. Kai kuriais atvejais draudimas privalomas. Jei galime apsispręsti ar drausti būstą, kelionę, turtą, tai tiesiog privalėsime apdrausti transporto priemonę. Draudimas masinos, lengvosios ar sunkiasvorės, ar bet kurios kitokios savaeigės transporto priemonės, dalyvaujančios eisme, yra privalomas. Draudimas motociklui taip pat, kaip ir automobiliui, turi panašias sąlygas, jis nėra brangesnis.

Kai kuriuose draudimo kompanijose suteikiamos ir papildomos privilegijos. Pavyzdžiui, privalomas transporto priemonės draudimas pagalba kelyje garantuoja. Vairuotojui suteikiama konsultacija ir pagalba bet kuriuo metu, taip pat užtikrinama techninė pagalba kelyje, degalų pristatymas, netgi taksi paslauga keleiviams ir vairuotojui iki 30 kilometrų atstumui bei automobilio nuoma, jei savininko automobilis remontuojamas ilgiau nei vieną parą.

Nepriklausomai nuo to, kokiame mieste gyvenate, draudimo paslaugos teikiamos visur ir turi vienodas sąlygas. Tokio paties tipo draudimas klaipeda ar kitus miestus aptarnauja vienodai. Tas pats galioja ir draudžiantis internetu. Minėtas draudimas kasko internetu gali apdrausti visoje Lietuvoje esančius gyventojus, nepriklausomai nuo jų gyvenamojo miesto.

Tiesa, savitas draudimas klaipeda, Palangą, Kuršių Neriją ir visą pajūrio regioną domina labiau, nei mus, gyvenančius kitoje Lietuvos teritorijoje. Tai susiję su vandens pramogomis, laivyba, buriavimu, kam taip būtinai reikia draudimo. Drausti laivą taip pat normalu ir būtina, kaip drausti automobilį.

Įdomybės

Apklausos, kuomet draudimu besiverčiančios įmonės siekė išsiaiškinti ko labiausiai pageidauja jų klientai, parodė, kad mūsų tautiečiai labiausiai nori apsidrausti nuo ganėtinai keistų dalykų. Draudimas nuo darbo netekimo, vienas iš labiausiai pageidaujamų šiame sąraše. Tikriausiai, visiškai suprantama, kad norisi apsisaugoti nuo to, kas bet kada gali atsitikti.

Dar vienas įdomus noras, yra galimybė apsidrausti nuo triukšmingų ir asocialių kaimynų. Ramybės poreikis visada išlieka ir yra puikiai suprantamas.

Pats draudimas negarantuoja, kad niekada niekas nepaklius į nelaimingą atsitikimą, nepatirs turto praradimo ar sveikatos sužalojimų, tačiau tai bent jau palengvins nemalonius išgyvenimus, dalinai (o kartais ir visiškai) kompensuos padarytą žalą.