Būstas,  Pirkiniai / Paslaugos

Dujiniai katilai

katilaiJeigu žmogus jau nusprendė statytis namą, tai jis tikrai žino, kad be katilo jam neapsieiti, nes kūrentis nori nenori, bet reikia. Dėl to katilai yra viena perkamiausių prekių. Žinoma, jei gali būti labai įvairūs, kūrenami skirtingu kuru, pagaminti iš skirtingų medžiagų, skirtingo dydžio ir formų, tačiau visi jie atlieka vieną svarbiausią funkciją – mūsų namams teikia šilumą bei teikia karštą vandenį.

Dauguma žmonių pyksta, kad katilai yra prabangos prekė, nes dažniausiai kainuoja ne vieną tūkstantį litų. Iš tikrųjų jūsų investuoti pinigai į katilą labai greitai atsipirks ir jūs net nepastebėsite, kai turėsite atliekamų pinigų, kuriuos galėsite taupyti. Jūs nebebijosite žiemos ir jums nebegadins nuotaikos ta diena, kai atidarai pašto dėžutę ir randi sąskaitą už šildymą. Prieš atplėšiant voką, dar kažkurį laiką delsi, nes žinai, kad nieko gero ten nepamatysi. Ir pagaliau praplėši ir nusikeiki, nes pamatai nežmoniškai didelę sumą. Ir dažniausiai jau prieš plėšiant voką, dar nuteikinėji save, galvodamas apie daug apvalesnę sumą, o gauni dar didesnę nei galėjai įsivaizduoti. Nesinori visą gyvenimą dirbti tam, kad mokėti už šilumą, kurios realiai tiek neišnaudoji, kiek prisuka skaitliukai.

Dėl to nereikia ant nieko pykti, o pasirinkti geriausią sprendimą savo gyvenime, ir tada jūs įsitikinsite, kad katilai yra pigiausias būdas šildytis. Pagalvokite, jokių sąskaitų, šildymą reguliuojate jūs patys, kada norite galite išjungti, šildant kaubrius tuo pačiu jums yra šildomas ir namas, o už vandens šildymą niekam mokėti nereikia.

Žinoma, labiausiai apsimoka įsigyti kietojo kuro katilą, bet jeigu jūs viską planavotės kitaip, tai dujinis katilas taip pat puikiai tiks jūsų namams. Prieš įsirengiant dujinį katilą, reikia gerai apgalvoti, kur jį norite statyti, kur eina dujų trasa, nes be jos katilo neįsirengsit. Šis katilas turi turėti kaminą arba specialų išėjimą sienoje, dėl to bet kur jo nepastatysit. Užtat dujinis katilas palyginus su skystojo kuro katilu visiškai nesmirda ir namuose jūs niekad neužuosit dujų kvapo, O šildo šis katilas ne ką prasčiau nei kietojo kuro ar skystojo kuro katilas.

Jeigu norite susitaupyti maksimaliai, tai pradžioje nebijokite investuoti ir pamatysite kaip viskas jums atsipirks su kaupu. Įsirinkite šalia namo geriausiai saulės apšviečiamą vietą ir įsirenkite saulės kolektorių. Taip jūs ne tik turėsite nemoką elektrą, bet ir galėsite prie kolektoriaus pajungti dujinį katilą ir tuo pačiu turėti šildymą bei karštą vandenį.

Dujinis katilas yra ilgaamžis ir tarnaus jums ne vieną dešimtmetį. Jį yra lengva prižiūrėti ir valdyti. Tokį katilą galima įrengti namuose, kur gyvena pagyvenę žmonės, kuriems sunku judėti ir patiems kūrentis. Jiems nereikės kopoti malkų ir tampyti jas iki katilo. Jiems tereikės įsijungti katilą ir mėgautis šiluma.