Įvairenybės

Dulkiu siurbliai

Didysis namų švaros palaikytojas 

Dulkiu siurblys – daiktas, be kurio šiuolaikinė namų šeimininkė neįsivaizduoja namų tvarkymo. Jis skirtas nešvarumams, esantiems dangos paviršiuje valyti, juos susiurbiant. Standartinis veikimo principas paprastas: kompresorius traukia šiukšles ir orą. Visi nešvarumai surenkami į medžiaginį (daugiakartinio naudojimo) ar popierinį maišelį. Vis labiau populiarėja dulkiu siurbliai su vandens filtru, kuomet nešvarumai dar perkošiami per jį. Vandens dulkiu siurbliai rekomenduojami ir alergiškiems žmonėms. Jie ne tik surenka smulkiausias dulkes, bet ir drėkina, bei valo orą.

Dulkiu siurbliai, traukiami arkliais

Dulkiu siurbliai negali pasigirti labai ilga istorija. Pirmasis dulkiu siurblys buvo sukonstruotas ne taip ir seniai, tik 1865 metais Čikagoje, o pirmasis elektrinis dulkiu siurblys buvo išrastas 1901 metais Huberto Bootho. Jo sukonstruoti dulkiu siurbliai buvo labai dideli, klientai juos nuomodavo. Šių siurblių veikimo principas dabar gali atrodyti juokingas: dideles mašinas traukdavo arkliai, o dulkės buvo siurbiamos per ilgą vamzdį. Nenuostabu, kodėl šie įrenginiai nebuvo labai populiarūs.

Daugiau pasisekimo sulaukė kitas išradėjas, amerikietis valytojas Džeimsas Murėjus Spangleris. Jis sukonstravo pirmą nešiojamą elektrinį dulkiu siurblį. Jam buvo panaudotas ir pagalvės užvalkalas. Patobulinęs įrenginį, 1908 metais jis užpatentavo pirmą nešiojamą elektrinį dulkių siurblį. Iki Antrojo pasaulinio karo JAV dulkiu siurbliai buvo prabangos prekė, bet po karo jie labai atpigo ir išplito ne tik JAV, bet ir kitose pramoninėse valstybėse.

Šiuolaikiniai dulkiu siurbliai: kaip išsirinkti?

Jau senokai nieko nebestebina mažučiai, kompaktiški, arba didesni, su daugybe papildomų funkcijų, dulkiu siurbliai. Arklių traukiamų įrengimų jau nebereikia, bet pasirinkimas toks gausus, jog apsispręsti sunku. Į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis namų tvarkymo pagalbininką?

Dulkiu siurbliai Samsung – gaminami lengvi ir manevringi modeliai. Jie geriausiai tinka nedideliuose būstuose gyvenantiems žmonėms. Kaina ir kokybė viena kitą pagrindžia, todėl visoje rinkoje jie gana populiarūs. Renkantis tokio tipo siurblį, reiktų pirkti korėjiečių gamybos.

Naujausias ir kol kas madingiausias dulkiu siurblių tipas yra cikloniniai siurbliai. Juose nėra jokio dulkių surinkimo maišelio. Dulkes veikia spirale kylantis oro srautas, jos nusėda plastmasiniame dulkių surikimo inde. Jis dažnai būna permatomas – taip sukuriamas efektas. Kad ir kaip būtų gaila, tokie dulkiu siurbliai gali surinkti tik iki 96 proc. dulkiu dalelių. Papildomai dar montuojamas anglies filtras. Filtrai būtini, nes kitu atveju dulkės nusėda ant variklio, trumpėja jo veikimo laikas.

Thomas dulkių siurbliai žymūs tuo, kad tarp savo modelių turi ir galingą siurblį, skirtą nedideliems viešbučiams, kotedžams, biuro patalpoms, kurių plotas iki 600 kvadratinių metrų, valyti. Jis įjungiamas per atstumą, yra 45 litrų vandens rezervuaras. Tokie siurbliai turi ir savo kainą. Vienas iš tokio tipo modelių kainuoja beveik penkis tūkstančius litų. Gaminami ir mažesni, standartiniai siurbliai, sulaukiantys gerų vartotojų atsiliepimų.

Populiarūs ir vis dažniau pasirenkami – vieno didžiausių valymo įrangos gamintojo dulkiu siurbliai Karcher, kurie nenusileidžia savo kokybe. Už du tūkstančius litų galima įsigyti garinį vakuuminį dulkiu siurblį, su daugybe atskirų antgalių.

Siemens dulkiu siurbliai yra daugelio įvairių bandymų lyderiai. Išsiskiria intensyviu oro srautu, gali išfiltruoti iki 50 litrų oro per sekundę ir nenaudoja jokios papildomos energijos. Šie dulkiu siurbliai kruopščiai išbandomi gamyklose ir tik tada išsiunčiami į prekybos vietas. Šie siurbliai yra patvarūs ir naudoja mažai energijos.

Jei norite, kuo daugiau tylos, jums geriausiai tiks Electrolux dulkiu siurbliai. Elektroliux firma turi išskirtinių modelių siurblius, vadinamus „žaliaisiais“, kurie valo ne tik kilimus, baldus ir kitus paviršius, bet ir patalpos orą. Jų išskirtinė savybė yra ir ta, kad siurbliai pagaminti iš perdirbtų medžiagų, naudoja labai mažai elektros, o galia kartais lenkia ir savo konkurentus.