El. Parduotuvės

Dušo padėklai – kaip pasirinkti tinkamą ir išvengti klaidų?

           Šiomis dienomis sunku būtų atrasti namus, kurie neturėtų dušo. Vieni žmonės įsirengia dušo kabiną, kiti – stato dušo stovą vonioje; tačiau kaip bebūtų, dušo malonumais mėgaujasi beveik visi. Pastarąjį variantą dažniausiai renkasi tie, kurie neturi užtektinai vietos ankštuose vonios kambariuose įsirengti tiek dušo kabiną, tiek ir vonią, tačiau vonios atsisakyti irgi nenori.

Mažuose vonios kambariuose (o tokių Lietuvoje yra didelė dauguma) vietą dušo kabinos įrengimui surasti yra žymiai lengviau nei vonios. Dažniausiai tokiuose vonios kambariuose dušo kabina statoma kampe. Didesniuose būstuose, kuriuose yra erdvus vonios kambarys (ar net keli), didelis dėmesys skiriamas vizualiai estetikai, tad kampe “įkalinta” dušo kabina atrodytų nekaip. Tokiu atveju renkamasi dušo padėklą statyti ar įrengti trapą ties sienos viduriu.

Dušo padėklai gali būti pagaminti trejopai: iš plieno, padengiant paviršių emale; iš akmens masės bei iš akrilo. Akriliniai dušo padėklai, kaip, beje, ir vonios, yra populiariausi, nes geriausiai atstoja kainos ir kokybės santykį. www.arsan.lt siūlo didelį akrilinių dušo padėklų asortimentą iš kampinių, pusapvalių, gilių, žemų ir nestandartinių profilių. Tad dizaino prasme tikrai yra iš ko pasirinkti.

Belieka atsakyti į pagrindinį klausimą: kaip išsirinkti tinkamiausią? Pateikiame keletą aspektų, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš perkant dušo padėklą:

  • Kanalizacijos išbėgimo vieta. Skirtinguose būstuose kanalizacijos vamzdis gali būti skirtingose vietose, pavyzdžiui, senuose namuose dažniausiai šis vamzdis eina lygiagrečiai su siena arba lygiagrečiai su grindimis, t.y. ant grindų. Naujuose namuose vamzdis gali būti įrengtas ir grindyse. Kanalizacijos išbėgimo vieta nulemia, kokio aukščio dušo padėklą reikės pasirinkti.

Pavyzdžiui, gilus dušo padėklas statomas ten, kur kanalizacijos vamzdis eina lygiagrečiai su siena arba yra ant grindų (nekalbant apie tai, jei žmogus tokio padėklo apskritai nori). Taip rinktis reiktų dėl to, kad būtų pakankamas nuolydžio kampas ir vanduo laisvai galėtų nutekėti į kanalizaciją. Standartinio aukščio ar žemas dušo padėklas dažniausiai yra statomas ten, kur kanalizacijos išbėgimo vieta numatyta grindyse. Aišku, senos statybos namuose galima pastatyti ir standartinį dušo padėklą, tačiau įrengti žemą jau būtų pakankamai sudėtinga, nes reiktų padėklą papildomai kelti, kad būtų pakankamas nuolydžio kampas, o tai jau ir vizualiai atrodo nekaip, ir tampa beprasmiška tokį padėklą įsigyti šiuo atveju.

radaway-rodos-a-pusapvalis-duso-padeklas

  • Skylė dušo padėkle. Ši vieta dušo padėkle gali būti dešinėje ar kairėje pusėse, centriniame kampe ar centre, jei tai nestandartinė dušo kabina. Į skylę reiktų atkreipti dėmesį, siekiant, kad ji būtų toliau nuo kanalizacijos vamzdžio, o ne tiesiai virš jo.

  • Estetika.

Jei prieš statant dušo padėklą vonios kambaryje vadovausitės šiais pagrindiniais patarimais, o ne aklai pirksite padėklą pagal grožio sampratą ar mados tendencijas, išvengsite klaidų ir padėklo keitimo galimybės.