Automobiliai / Motociklai,  Kelionės / Turizmas,  Lietuvoje,  Užsienyje

Dviračių laikikliai automobiliams

Dažnas, turintis dviratį, prieš atostogas suka galvą kokiu būdu jį nugabenti pvz. iki Nidos ar Palangos. Į lengvajį automobilį visų dviračių nesudėsi, o nuomotis nelabai norisi, nes žinai, kad nieko gero neišsinuomosi. Tokiu atveju lieka vienintelis transportavimo būdas, t.y. dviračių laikiklių montavimas ant stogo arba iš automobilio galo. Norintys pirkti tokį laikiklį, pirmiausiai turi apsispręsti, kiek dviračių planuoja vežti (automobiliu galima vežti ne daugiau kaip 5 dviračius).

Prieš perkant dviračių laikiklius rekomenduotina pasikonsultuoti specializuotose parduotuvėse su pardavėjais. Labai svarbu, kad išsirinktas laikiklis būtų sertifikuotas, atitiktų ES standartą.

Dviračio transportavimo variantai

Apsisprendę dėl gabenamų dviračių skaičiaus, turite nuspręsti, kur tvirtinsite dviračių laikiklius: ant stogo, iš automobilio galo ant grąžulo (kablio) ar prie galinių automobilio durų.

Jei Jūsų automobilis neturi kablio, pigiausias variantas būtų tvirtinti laikiklį diržais prie bagažinės dangčio/durų (200-300 lt), tačiau tokiais laikikliais vežant dviračius patartina karts nuo karto patikrinti, ar neatsilaisvino diržai. Be to, dviračiai vienas su kitu liečiasi rėmais. Taip pat ilgiau sugaišite laiko tvirtindami ir nuimdami dviračius. Antras transportavimo būdas yra toks, kai dviračių laikikliai montuojami iš galo ant kablio arba prie galinių durų su metaliniais laikikliais. Trims dviračiams Thule arba Mont Blanc firmos kainuos apie (400-500 lt).

laikiklis tvirtinama prie automobilio diržais

dviračių tvirtinimas prie kablio (grąžulo)

Tačiau šie abu iš galo tvirtinami laikikliai turi ir minusų. Jie uždengia žibintus ir valstybinį numerį, o dėl to, kad nesimato valstybinio numerio (tai galima traktuoti kaip numerio slėpimą), kelių policininkas gali išrašyti baudos kvitą. Sertifikuoti papildomus žibintus ir vietą automobilio valstybinės registracijos numeriui turintis dviračių laikiklis 2–4 dviračiams vežti kainuoja nuo 1600 litų. Gamintojai siūlo dviračių laikiklius ir su žibintais, ir su vieta numeriui, tačiau toks laikiklis gali kainuoti 1500 –2000 lt ir dar daugiau.

Trečias transportavimo būdas – vežti dviračius ant automobilio stogo. Norint pritvirtinti tokius laikiklius, jums papildomai teks nusipirkti tvirtinimo laikiklius su adapteriais prie stogo (4 vnt. apie 300 lt), skersinius (2 vnt. 150-300 lt) ir pačius dviračio laikiklius (vieno kaina 250-400 lt). Tuos pačius automobilinius skersinius galėsite naudoti tvirtindami stogo bagažinę arba slidžių laikiklius. Įsigijus tokius laikiklius, teks susitaikyti ir su apie 20 proc. didesnėmis automobilio kuro sanaudomis. Kiti tokių laikiklių minusai:  nepatogu juos pakelti ir pritvirtinti, dėl žemo įvažiavimo galite neįvažiuoti į prekybos centro garažą arba požeminę aikštelę.

dviračiu laikikliai ant automobilio stogo

Straipsnio autorinės teisės priklauso UAB Efekto. Norintys kopijuoti arba cituoti privalo nurodyti straipsnio šaltinį su aktyvia nuoroda į www.efekto.lt/dviraciu-laikikliai.html puslapį.