Pirkiniai / Paslaugos

Eau de Cologne istorija

Giovanni Maria Farina – vardas puikiai žinomas ir šiandien, tačiau kokia šios asmenybės gyvenimo ir populiarumo istorija? Šis italų dizaineris ir kūrėjas gimė 1685 metais Santa Maria Maggiore mieste, o paskutines gyvenimo dienas praleido Kelne, Vokietijoje. Nugyvenęs 81 prasmingus gyvenimo metus Giovanni buvo žinomas kaip garsus kūrėjas, o jo gyvenimo „arkliuku“ ir varomaja jėga tapo kvepalai moterims.

Giovanni Maria Farina Vokietijoje apsigyveno 1709 metais ir ten įkūrė parduotuvėlę, kurioje buvo gaminami kvepalai moterims ir vyrams. Ši parduotuvė – fabrikas šiuo metu yra seniausia pasaulyje ir vis dar veikianti. Jo sukurtas subtilus aromatas greitai tapo populiarus visame pasaulyje ir 17-ame amžiuje šie kvepalai moterims ir vyrams tapo nepakeičiamu aksesuaru. Nors vertėtų paminėti jog tuo metu kvepalai buvo tik karalių ir didikų privilegija ir paprasti, neturtingi žmonės apie tokius dalykus net nedrįsdavo pasvajoti. Giovanni Maria Farina geriausiai žinomas kaip Eau de Cologne arba odekolono kūrėjas.

Tuo metu kaip Giovanni Maria Farina persikėlė į Vokietiją ir pradėjo savo verslą buvo taikomi labai griežti įstatymai užsieniečiams, tačiau jam buvo padaryta išimtis ir suteikta pilietybė. Siekdamas parodyti savo padėką šiam miestui, pirmuosius kvepalus pavadino „Kelno vandens“ vardu.

Giovanni Maria Farina norėjo sukurti tokius kvepalus, kurie primintų Italijos pavasario rytą, todėl tuo metu kurtuose kvepaluose skleidėsi citrusinių vaisių, kalnų narcizų ir apelsinų žiedų gamos. Giovanni Maria Farina kvepalai puikavosi beveik visos Europos karališkuosiuose rūmuose ir buvo vertinami kaip tikra to meto sensacija. Šio stebuklingo vandens buteliuko kaina tuo metu siekė pusę metinės tarnautojo algos. Įsigaliojus laisvosios prekybos taisyklėms, Prancūzijos verslininkai bandydami pasinaudoti odekolono vardo sėkme, savo kurtus kvepalus pardavinėjo su šiuo pavadinimu.

Giovanni Maria Farina Vokietijoje sukurta kvepalų formulė nuo pat 1709 metų iki šios dienos vis dar išlieka paslaptimi. O kiti tokie pat garsūs kvepalai buvo sukurti tik per ateinantį šimtmetį nuo garsiojo „Kelno vandens“ vadinosi „Glockengasse No. 4711“ (šį pavadinimą jie įgavo nuo vietos, kurioje buvo sukurti).

1806 metais tolimas garsiojo Giovanni sūnėnas Jean-Marie Joseph Farina verslą praplėtė Paryžiaus verslo erdvėje. Šiuo metu bendrovę vis dar valdo įkūrėjo palikuonys, kurie jau yra aštuntosios kartos atstovai. Bendrovės buveine šiuo metu kaip anksčiau išliko pirmieji Giovanni Maria Farina namai Kelne, kuriuose buvo sukurti garsieji kvepalai moterims bei vyrams. Beje šiuo metu ten yra įkurtas ir „Farina“ kvepalų muziejus.

XVII – XVIII amžiuje pavadinimas „odekolonas“ buvo siejamas tiek su moterims, tiek su vyrams skirtais kvepalais. Šiandieninėje visuomenėje kalbėdami apie odekoloną, galvoje teturime tik vyrams skirtą produktą.

Galbūt susimąstėte kodėl Vokietijoje kurti kvepalai buvo pavadinti prancūzų kalbos žodžiu? O tai gana paprasta. Tuometinė Europos aukštuomenė savo salonuose kalbėjo prancūzų kalba, kuri tuo metu buvo madinga ir išskirtinai vertinta. Tuo, kaip geras ir apsukrus verslininkas, ir pasinaudojo Giovanni Maria Farina.

Bendrovės logotipu pasirinkta raudona tulpė ženklino kiekvieną kvepalų pakuotę ir buvo kokybės bei autentiškumo garantas. Kiekvieną užsakymą lydėjo parašas, antspaudas ir informacinis lapelis, kuriame nurodoma, kad buteliuko turinys yra išskirtinai tik išorinio naudojimo.

Iki mūsų dienų išliko Giovanni Maria Farina kurtas aromatas. Jo namuose įkurtas kvepalų muziejus, kuriame galima susipažinti ne tik su kvepalų istorija, bet ir įsigyti tebegaminamų ir autentiškai pakuojamų į 8 uncijų buteliukus garsiųjų Eau de Cologne…

kvepalai moterims