Pirkiniai / Paslaugos

Efektyvus ir nebrangus būdas mesti rūkyti

elektronines-cigaretes-internetu
elektronines cigaretes internetu

Paskutiniu metu ypatingo norinčių mesti rūkyti žmonių dėmesio sulaukia elektronines cigaretes internetu platinamos ne vienoje virtualioje parduotuvėje. Šiuos prietaisus jau išbandžiusiųjų patirtis rodo, kad tai efektyvus ir neskausmingas būdas atsikratyti priklausomybės nuo nikotino. Tam įtakos turi ne tik realistiška elektroninių cigarečių forma ir pats rūkymo, arba „garinimo“, principas, bet ir daugybė psichologinių aspektų. Bet apie viską iš eilės. Koks yra elektroninių cigarečių veikimo principas? Kai omenyje turimos elektronines cigaretes forumas internete, kuriame diskutuojama apie šių prietaisų ypatumus, naudingas ar vengtinas? Kuo norintiems mesti rūkyti naudingos elektroninės cigaretės?

 

Kaip tai veikia? Kuo pildoma?

Reikėtų pradėti nuo to, kad elektroninės cigaretės, kurių vidus pildomas specialiu skysčiu, gali neturėti nieko bendro su nikotinu, jei tik perkantysis to nori. Kitaip tariant, šių prietaisų užpildymo tirpalai gali būti ir su trupučiu nikotino (kurio minimali koncentracija gali būti reikalinga, kad organizmas, pratęs prie šios medžiagos, nepatirtų didelio šoko), ir visai be jo – taigi, visiškai nekenksmingi sveikatai ir aplinkiniams. Perkant užpildymo skysčius reikėtų atsižvelgti į jų sudėtį. Tirpalai, dėl unikalaus kaitinimo elemento sukeliantys garus, arba „dūmus“, yra siūlomi skirtingų skonių. Tarp jų – tradicinio cigarečių skonio. Nemažai žmonių, per ilgus rūkymo metus pratę prie jo, renkasi būtent tokį. Norintiems švelnesnio skonio ir aromato siūlomi vanilės, mėtų, vyšnių ar šokolado. Kaip ir buvo minėta, specialus elektroninėse cigaretėse įtaisytas kaitinimo elementas suformuoja norimo skonio garus (vandens pagrindu), kurie įtraukiami į burną ir išpučiami lauk. Elektronines cigaretes kaina nelenkiančios įprastų cigarečių, kurių prireiktų prietaiso naudojimo metu, yra ne tik nekenksmingos, bet ir leidžia patirti panašius pojūčius, kurių taip sunku atsikratyti metant rūkyti.

 

Elektroninių cigarečių nauda

Elektronines cigaretes vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose yra parduodamos vis gausiau ir gausiau. Kas tam turi daugiausia įtakos? Vienas iš veiksnių – šių prietaisų nauda, nepaneigiama, kai žmogus sumano mesti rūkyti. Kaip ir buvo minėta, elektroninės cigaretės be jokios žalos sveikatai leidžia kurį laiką atlikti įprastus rūkymo judesius. Jų, norint atsikratyti priklausomybės, nereikėtų stengtis „išbraukti iš gyvenimo“ per greitai. Tai gali sukelti nemažą stresą, kuris, paradoksalu, kaip tik ir skatins didesnį rūkymo poreikį. Kitas veiksnys, keliantis elektroninių cigarečių populiarumą, yra minėtas noras mesti rūkyti, sparčiai plintantis tarp rūkalių Lietuvoje ir visame pasaulyje. Kadangi daugėja informacijos apie rūkymo žalą, vis daugiau žmonių pradeda svarstyti apie šio žalingo įpročio atsisakymą. Išmintingi nepuola imtis drastiškų priemonių (pavyzdžiui, visiškai uždrausti sau rūkyti), tačiau ieško būdų, kaip nikotino atsikratyti palaipsniui. Tam padeda specialios knygos, siūlančios psichologinę pagalbą. Kai kada žmonės griebiasi hipnozės ar kitų netradicinių metodų. Elektroninės cigaretės – vienas paprastesnių būdų, nereikalaujančių nei didelių išlaidų, nei pastangų. Tai menka investicija, atnešanti didžiulę naudą. Naudojant elektroninę cigaretę nenukenčia nei metančiojo rūkyti žmogaus psichika (kai staiga nutraukiamas veiksmas, tapęs neatskiriama gyvenimo dalimi), nei piniginė, kadangi elektronines cigaretes internetu parduodamos ypač pigiai, kainuoja mažiau nei psichologų paslaugos ar priklausomybių turintiems žmonėms skirti terapijos centrai. Be kita ko, elektroninių cigarečių poveikis sveikatai yra visiškai nekenksmingas: šie prietaisai, užpildomi skysčiais, kurių pagrindas – augaliniai komponentai, nedaro jokios žalos rūkančiojo organizmui, o dūmai, arba „garai“, kuriuos iškvepia naudojantis e-cigaretę, yra nepavojingi aplinkiniams, dažnai besiskundžiantiems tradicinių cigarečių kvapu ir dūmų keliama žalia plaučiams. Taigi, elektroninės cigaretės – švelnus būdas mesti rūkyti.