Pirkiniai / Paslaugos,  Žiniasklaida / Leidyba

Efektyvus pardavimas skelbimų portaluose

Kai turime atliekamų daiktų, juos stengiamės parduoti. Bene dažniausiai parduodama per internetinius skelbimų portalus. Tačiau ne visada pasiekiame tokio efekto, kokio norime.

Dėl ko taip nutinka?

Dauguma skelbimų portalų pateikia skelbimų antraštes ir trumpą aprašymą (santrauką), o kartais ir nuotraukos miniatiūrą, todėl vienas svarbiausių dalykų – kokybiška, dėmesį traukianti antraštė, kurią perskaičius iš karto būtų aišku, kas parduodama ar siūloma ir tuo pačiu sudomintu skaityti visą prekės ar paslaugos aprašymą. Ne mažiau svarbi ir nuotrauka. Ne vienas skelbimų portalas savo lankytojus informuoja, kad skelbimai su nuotrauka sulaukia žymiai daugiau dėmesio. Ir jie neklysta. Skelbimai, kuriuose yra nuotrauka 40-70% dažniau peržiūrimi nei skelbimai be nuotraukos.

Kaip sukurti gerą antraštę?

Gerą antraštę sukurti nėra labai paprasta. Visų pirma, reikia turėti šiokią tokią gyslelę, reikia įsijausti į pirkėjo vaidmenį, pagalvoti, kas sudomintų mus. Antraštė turėtų būti iššaukianti, tačiau tuo pačiu ir subtili, neįkyri. Nederėtų naudoti vien didžiųjų raidžių ar įterpti begales beprasmių simbolių, kurie atkreipia dėmesį, tačiau dažniau ne potencialių pirkėjų, o piktų skelbimų portalų moderatorių.

Reikėtų pagalvoti ir apie tikslinę auditoriją. Pvz., jei skelbimų portalas skirtas studentams neverta bandyti papirkti dėmesio mobilųjį telefoną aprašant kaip puikią priemonę susisiekti su artimaisiais ar išryškinti didelius klavišus. Studentams tai nėra aktualu. Reikėtų pažymėti tokias savybes kaip patogią dokumentų skaitymo priemonę (špargalkę) ar puikią priemonę naršyti internete.

Pačiame skelbime irgi nederėtų įsijausti į savo gyvenimo aprašymą, todėl neretai vertingiau skelbimų kūrimą ir talpinimą patikėti profesionalams, ypač jei parduodama vertingesnė prekė ar norima sudaryti gerą įspūdį siūlant paslaugą. Dažniausiai tokių paslaugų tiekėjai yra išanalizavę rinką, žino, kas domina žmones.

Iš tiesų, parduoti prekę nėra labai lengva, o jos pardavimas užima nemažai laiko, todėl prieš parduodant verta pamąstyti, ar jos nereikia kokiam giminaičiui ar draugui.