Kompiuteriai / internetas

Efektyvus SEO lankytojų srauto konvertavimas

Tikrieji interneto svetainių tikslai

Svetainių optimizavimo paieškos sistemoms tikslas, pritraukti į interneto svetainę tikslinius lankytojus iš paieškos sistemų, tačiau verslo galutinis tikslas, šiuos lankytojus konvertuoti į paslaugos/prekės pirkėjus. Dažnu atveju, ypač renkantis paslaugas, lankytojui reikia daugiau laiko apsispręsti, ar pirks jis paslaugą ar ne. Klystama, kad lankytojui užteks tų kelių minučių, kol jis nagrinėja puslapį.

Jei interneto tinklapio tikslas pritraukti verslo sektorių, situacija dar labiau išsitempia laiko atžvilgiu. Juk įmonėje sprendimus turi patvirtinti direktoriai, valdyba, išlaidos turi būti įtrauktos į įmonės biudžeto planus. Todėl apsisprendimo laiko tarpas yra gan ilgas.

Pirkimą lemiantys faktoriai

Pasirinkimą dažnai lemia įmonės patikimumas, paslaugos kaina, prekės ženklo žinomumas, pasiūlymo patrauklumas ir kiti veiksniai. Pirmą kartą aplankius svetainę, įsitikintį, kad joje pateiktas geriausias pasiūlymas yra sunku. Dažniausiai yra peržiūrimos mažiausiai penkios ar daugiau panašių svetainių. Gavus visų kompanijų pasiūlymus, sprendžiama, kurią pasirinkti. Būtent tuo momentu, tarp užklausos ir pasiūlymo gavimo yra geriausias laikas, kada galima pakeisti lankytojo apsisprendimą pirkti būtent iš Jūsų kompanijos.

SEO nauda dažniausiai grindžiama principu: atsirado poreikis, suradau sprendimą, perku. Tačiau realybėje, taip atsitinka tik labai retu atveju, todėl tarp sprendimo suradimo ir pirkimo būtina vartotojui priminti, kodėl būtent Jūsų kompanijos paslaugas jis turėtų pasirinkti. Tai padaryti galima pasinaudojus pakartotinės rinkodaros t.y. remarketingo paslaugomis.

Komunikacija saviems

Remarketingo veikimo principas pagrįstas vaizdinės, tekstinės, interaktyvios ar video reklamos rodymu tik unikaliems, Jūsų svetainės lankytojams, populiariuose interneto tinklapiuose, naudojančiuose Google Adsense reklamos plotus. Šį Google vaizdinės reklamos tinklą sudaro milijonai puslapių visame pasaulyje. Kuo tai naudinga Jums? O gi tuo, kad Jums nesvarbu kokį kitą tinklapį aplankys Jūsų svetainės lankytojas, nes Jūsų reklaminis pranešimas seks paskui šį lankytoją po visą internetą. Pavyzdžiui, lankytojui po Jūsų svetainės peržiūros apsilankius tarkim lrytas.lt ar youtube.com yra parodoma Jūsų svetainės reklama. Tokia reklama yra itin tikslinė, nes vartotojui susidaro įspūdis, kad Jūsų įmonė reklamuojasi aukštus reitingus turinčiose svetainėse, kuriomis pasitiki pats lankytojas, o tai suteikia automatinį pasitikėjimą ir Jūsų prekės ženklu bei siūlomomis paslaugomis.

Šiam vartotojui, net nebūtina spausti ant Jūsų reklamos, svarbu ją pamatyti. Tikslinė reklama, atitinkanti vartotojų poreikius reikiamu laiku ir vietoje, veikia vartotojų apsisprendimą pirkti būtent iš tos įmonės, kuri primena apie save.

Svarbu nepamiršti, sudaryti tinkamą, komunikacijos su savais lankytojais strategiją, kuri veda link Jūsų verslo tikslų t.y. koversijų interneto svetainėje.

Pranešimai turėtų priminti lankytojams Jūsų prekės ženklą, stirptinti Jūsų, kaip paslaugos teikėjo patikimumą, paaiškinti, kodėl būtent iš Jūsų įmonės verta įsigyti siūlomas paslaugas.

Bendraukite su savo svetainės lankytojais, pasitelkdami pakartotinę rinkodarą. Padidinkite net iki trijų ir daugiau kartų savo įmonės pardavimus internetu!

Daugiau informacijos apie remarketingo paslaugas, skaitykite svetainėje www.remarketingas.lt