Laisvalaikis / Pomėgiai

Eglės sanatorija: gaila palikti

Man visada Egles sanatorija išliks vieta, pilna puikių prisiminimų. Dabar labai gaila patikti, gaila išvykti. Todėl noriu apibendrinti visą ten buvusį laiką, parašyti, ką ten mačiau, jaučiau, išgyvenau.

Pirmos dienos

Egles sanatorija
Egles sanatorija

Atvykau čia nusilpusiu organizmu. Sanatorija juk tam ir skirta, kad galėtum suteikti savo sveikatai tą rūpestį, kurio kažkuriuo metu labiausiai reikia. Galėjau rinktis nebūtinai ją, ne tik Egles yra pripažinta, bet ir Tulpės Birštone, ir panašiai. Visgi, buvo arčiau namų, norėjosi per daug nuo jų nenutolti. Kai tik atvažiavau, patekau į malonią atmosferą. Egles sanatorija yra ne tik gražioje vietoje, bet joje ir dirba visapusiškai gražūs žmonės – geri, šilti ir mieli. Mane priėmė, kaip namuose, o kartu ir kaip gerą svečią. Prieš tai gulėjau ligoninėje, ten mes buvome septyniese palatoje, jokio privatumo, o ir dėmesio iš personalo mažokai. Čia man teko privati palata, Egles ir turbūt kita sanatorija gali kartais pasiūlyti tokius dalykus. Iš tiesų, privatumas yra labai svarbu, norint gerai pailsėti. Bent jau man. Kažkas gal gerai jaučiasi gyvendamas su palatos draugu, galėdamas su kažkuo pasikalbėti. Man Egles sanatorija ir visa aplinka yra daug malonesnė, kai aš galiu pabūti viena.

Pirmą dieną veiklos nebuvo labai daug. Nuėjau į pirtį, į baseiną (Egles sanatorija jį gali pasiūlyti visada švarų ir džiuginantį), vakare buvo atlikti masažai. Iš tiesų, jau per pirmą dieną pasijaučiau, kaip atsigaunu. Poilsis, galbūt kaip tik jo labiausiai man ir reikėjo? Leki, bėgi, dirbi, skubi, kažkam kažką prižadi, pamiršti, visokių projektų susigalvoji, atsiskaityti turi, ir kam visa tai? Tik tada, kai Egles sanatorija Birstone ar Druskininkuose eliminuoja visą tavo įprastą rutiną, kai staiga panyri į tokį beribį tyvuliuojantį laiką, supranti, kiek daug lėkimo tavo gyvenime, kiek daug skubėjimo. Tiek daug, kad per jį niekas nesimato. Egles sanatorija, plius dar turi gražias patalpas. Net ir tas sienų švarumas nuteikia labai jaukiai, labai švariai. Staiga imi apie nieką negalvoti, imi jaustis žmogumi. Prieš tai savęs nesuvokei – galvojai apie tai, ką turi padaryti, kada turi padaryti, ir viskas paskęsdavo bėgime. O dabar tu tarsi atsiduri priešais veidrodį, matai save, susikoncentruoji į save, galvoji apie save. Meditacija. Gal jos kartais gyvenime žmogui pritrūksta, kad viskas būtų iki galo gerai? Gal.

Po savaitės

Kai manęs kažkas paklausė, kaip ten ta Egles sanatorija Druskininkuose, atsiliepimai buvo mano paprasti – nuvažiuokit ir pasijusite, lyg vienuolis, išėjęs į kalnus. Egles sanatorija, kontaktai jos ir kainos nėra labai ypatingi. Be to, Egles sanatorija Anyksciuose taip pat galėtų būti. Visiškai nesvarbu kur, nesvarbu kada. Svarbu – kad tave staiga atitraukia nuo darbų, kad tu staiga pasijauti kitu žmogumi.

Pavyzdys, kaip tave paveikia Egles sanatorija. Baseinas. Atrodytų, paprastas dalykas. Tačiau, vos pradedi jame maudytis, vos imi galvoti apie tai, kaip panyra į vandenį tavo kūnas, tu staiga imi atrasti save. Imi jaustis laimingas. Man trukčiodavo akies nervas nuo įtampos, dabar viską pakeitė Egles sanatorija. Birstone atsiliepimai, kiek žinau, irgi yra panašūs – žmonės ten atostogauja ir dėl to džiaugiasi. Be to, Egles sanatorija, Birstonas, kiek žinau, irgi žmonėms gali pasiūlyti pasidžiaugti puikia pušų vėsa. O gal ir eglių? Jeigu jau taip vadinasi šie, galima sakyti, poilsio namai.