Įvairenybės

Eksterjero detalės priversiančios pavydėti kaimynus

Reikia pripažinti, kad kiekvienoje kaimynystėje galima jausti didesnę ar mažesnę, žaismingą konkurenciją su kaimynais. Mes norime atrodyti geresni, įdomiau papuošti namų kiemą. Būtent namo eksterjero puošyba tampa vienu iš rimčiausių konkurencijos vietų. Juk paprastas kaimynas labai retai užeina į Jūsų namus, tačiau kiemą mato nuolatos. Taigi šiame straipsnyje papasakosiu apie tokias smulkias eksterjero detales kaip tvoros vartai, lauko šviestuvai, pašto dėžutės, kurie suteikia žaismingumą kiekvieno šeimininko kiemui.

Kiemo kraštovaizdis ir lauko šviestuvai. Ar Jums yra tekę pravažiuoti pro kaimyno kiemą naktį, kuomet šis yra apšviestas įvairiomis šviesomis? O gal šiaip mieste esate pastebėję tokių kiemų? Įspūdinga ar ne? Tokie kiemai įsirėžia atmintyje. Dekoruoti geležiniai lauko šviestuvai gali apšviesti, namus įvažiavimą į garažą, kieme augančius krūmus, lauko tvenkinį. Paprastai šios detalės paskęsta nakties tamsoje, tačiau apšviestos palieka neišdildomą įspūdį. Taigi norėdami pagyvinti savo kiemą naktį privalote pagalvoti apie eksterjero detalių apšvietimą.

Pašto dėžutės. Iš tiesų atskiros prie namų stovinčios pašto dėžutės Lietuvoje nėra labai populiarios, tačiau šią eksterjero detalę pamažu perimame iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Dažniausiai pašto dėžutės yra dviejų tipų, tvirtinamos prie namo sienos arba prie medinio stulpo. Labai svarbu, kad pačios dėžutės architektūrinis stilius derėtų prie namo. Taip pat reikėtų suprasti, kad šias reikės nuolatos prižiūrėti, perdažyti. Nebijokite būti naujoviški, jeigu prie stulpo tvirtinama pašto dėžutė dera prie lauko eksterjero rinkitės šį amerikietišką variantą, tikrai išsiskirsite iš kaimynų būrio.

Namo numeris. Ši detalė bene lengviausiais būdas išskirti savo būstą iš kitų. Internete galima rasti į vairiausių namo numerių sprendimų, nuo apšviestų, tvirtinamų žemėje iki iš akmens išskobtų. Taip pat įdomius sprendimus gali pasiūlyti kalviai, kurie paprašyti pagamins namo stiliui pritaikytą numerį. Prie namo numerio galima tvirtinti ne tik gatvės, bet ir šeimos pavardę. Beje, juokai juokais, tačiau prieš tvirtindami namo numerį, nepamirškite atsistoti gatvėje ir pasižiūrėti ar šis dirbinys gerai matomas, jeigu jau konkuruojame su kaimynais nesinorėtų šito daryti veltui.

Įėjimo šviesos. Ne visai žinojau kaip teisingai pavadinti šią eksterjero detalę. Tai šviesos apšviečiančios kieme esančius takelius. Patogiausiai šioms naudoti pigias saulės baterijomis besimaitinančias lempas. Žinoma, reikia pabrėžti, kad brangesnės, tačiau prie elektros tinklo prijungtos lempos šviečia ryškiau ir palieka natūralesnį įspūdį. Sprendimas, ką pasirinkti priklauso nuo Jūsų. Galiu tik pridurti, kad toks apšvietimas suteikia ir saugumo jausmą, bei sumažina galimybę naktį nepastebėti tako ir paslysti ant šlapios žolės.

Automobilio įvažiavimas. Įprastos spalvos betonuotą įvažiavimą, gali pakeisti spalvotas betonas arba brangesnis sprendimas – trinkelės. Trinkeles taip pat galite rinktis iš įvairių formų ir spalvų. Iš tiesų Lietuvoje tapo įprasta kiemuose naudoti stačiakampio formos trinkeles, norint išsiskirti galima paieškoti įdomesnių sprendimų. Taip pat įvažiavimą, gali papuošti nedideli augalai, susodinti šonuose, jeigu turite kelis garažus šiuos galite atskirti tarpe jų pastatydami puodynę su augalais. Svarbu nepamiršti, kad tiek trinkelių, betono, papuošimui naudojamų puodynių spalva privalo derėti prie bendro kiemo ir namo vaizdo. Nesirinkite iššaukiančių spalvų, kurios nukreips dėmesį, nuo paties namo. Visgi ir per daug nebijokite, jeigu Jūsų namo stogas raudonas, drąsiai rinkitės rausvas trinkeles ar kitus panašius sprendimus, kadangi jie derės tarpusavyje.

Tvoros vartai. Metaliniai dekoruoti tvoros vartai palieka didžiulį įspūdį, ypač jei naktį būna apšviesti. Visgi, jei neturite pakankamai pinigų savo teritoriją galite aptverti ir tankiai augalais, tarkime tujomis. Metalo sprendimus galite pasilikti balkono ar įėjimo turėklams.

Štai ir viskas pateikiau keletą minimalistinių sprendimų padėsiančių pagyvinti kiekvieno kiemą. Labai svarbu suprasti, kad neverta rinktis iššaukiančių detalių, kurios nedera prie viso namo architektūrinės stilistikos, siekite išsiskirti, tačiau ne išsišokti.

interjero detalė