Elektra varomi automobiliai yra ateitis. Visi didieji automobilių gamintojai lenktyniauja, kas sukurs efektyviausiai energiją naudojantį ir praktiškiausią elektromobilį. Kol lenktynės tęsiasi, mes papasakosime, kuo jie yra pranašesni, kuo atsilieka ir kuo skiriasi nuo benzinu, dyzelinu ar kitas degalais varomų automobilių.
Tiek mums gerai žinomi degalais varomi, tiek elektriniai varikliai buvo sukurti prieš daugiau nei 100 metų. Taigi, pats abiejų tipų variklio veikimo principas yra pakankamai senas. Tiesa, įvairiais degalais, pirmiausiai benzininiai varikliai, išpopuliarėjo dėl mažesnės kainos ir geresnių techninių savybių. Net ir šiandien elektriniais automobiliais važinėti yra brangiau. Esminius pasikeitimus šioje rinkoje gali sukelti tik senkantys naftos ištekliai, valstybių mokesčių politika ir elektros akumuliatorių talpos ribų plėtimas.
Pagrindinė elektra varomų variklių problema – maža elektros energijos akumuliatorių talpa. Nors elektriniai automobiliai jau baigia pasivyti daugelį metų tobulintas benzininius ir dyzelinu varomus variklius, juos riboja akumuliatoriaus talpa. Ar norėtumėte kas 40 km sukti į elektros degalinę, kurioje turėsite pakrauti automobilį? Kita bėda – įkrovimas trunka per daug ilgai.
Nėra elektromobiliams skirtos infrastruktūros. Tik ekonomiškai stipriose šalyse tai pradedama daryti. Tuo tarpu šalyse, kaip Lietuva, kur automobilių technologijos atsilieka beveik 10 metų elektromobiliams pritaikytos struktūros dar teks palaukti. Tiesa, situacija nėra tokia bloga. Viena lietuvių kompanija yra sukūrusi lietuvišką elektromobilį.
Jei nusipirktumėte elektromobilį, kur jį remontuotumėte? Žinoma, padangos, elektroninė įranga ar kitos dalys yra panašios į naujų kuru varomų modelių taisymą. Tuo tarpu jei sugestų elektromobilio variklis, būtų nelengvą surasti, kas jį galėtų sutaisyti. Dar nėra pakankamai daug šias technologijas išmanančių meistrų. Taip pat tokio variklio remontas gali žymiai palengvinti jūsų piniginę.
Elektromobiliai yra ekologiškesni. Tiesa, elektra, kuria jie yra varomi dažniausiai yra gaminama iš iškastinio kuro, kuris teršia aplinką. Taigi, net norėdami sumažinti žalą aplinkai, turime pagalvoti apie elektros energijos šaltinius. Aplinkos saugotojų siekiami tikslai bus įgyvendinti tik tada, kai ir didžioji dalis elektros energijos bus išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių, kaip vėjo ar krentančio vandens.