Pirkiniai / Paslaugos

Elektromobiliai vaikams: kaip issirinkti?

Elektromobiliai vaikams yra labai gera dovana nuo pat pirmųjų jų gyvenimo metukų. Nupirkti – labai paprasta, tačiau nėra taip lengva šį žaislą išrinkti. Kiekvienas elektromobilis turi begalę funkcijų ir juos gamina įvairūs gamintojai, dėl to ženkliai skiriasi ir šių žaislų kaina. Tačiau, jei nusprendėte savo mažajam vairuotojui suteikti daug džiaugsmo – Jums pravers keletas patarimų. Taigi, kaip išsirinkti šį žaislą, kad jis atitiktų būtent Jūsų vaiko poreikius?

Tokie dideli žaislai vaikų atmintyje išlieka visą gyvenimą ir primena jiems apie gražią bei linksmą vaikystę. Taigi, kokios bus vaikystės atsiminimų spalvos nulems tėvelių sprendimas. Todėl rinkitės atsakingai ir gerai apgalvodami. Elektromobiliai vaikams turi teikti daugiau džiaugsmo nei rūpesčių tėveliams, dėl to rinkitės patikimus gamintojus, kurių produkcija vaikų rankose po penkių naudojimo minučių nevirstų plastmasinių gabalų krūva.

Geriau žaislinis automobilis su pedalais ar elektromobilis? Aiškaus atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo kiekvieno vaiko poreikių. Vieni jų mieliau važiuoja paspaudę mygtuką, o kiti pradeda verkti vos tik išgirdę naujus garsus. Jei svarstote apie automobilį su pedalais, tai geriau rinkitės patikimą dviratuką, o elektromobiliai vaikams patinka jau vien dėl to, kad primena tikrą suaugusiųjų gyvenimą, kurį taip noriai jie mokosi gyventi. Mitas yra tai, kad vaikai atlieka daugiau pratimų mindami automobiliuko pedalus. Juk jie nenaudoja automobiliuko nuvažiuoti nuo taško A iki taško B. Jie žaisdami apsigyvena fantazijų pasaulyje ir nenustygdami vietoje juda aplink savo žaislus, šokinėja šalia ir net šliaužioja. Taigi visa veikla vyksta ne pačiame žaisle, o aplink jį. Paspausdami akseleratorių jie jaučiasi labiau suaugę, nes taip daro mama ir tėtė savo tikruose automobiliuose. Po kelių mėnesių tokių žaidimų išugdomi nauji įgūdžiai, ryškėja vaikų bendravimo savybės.

Elektromobiliai vaikams būna 6, 12 ir 24 voltų tipo. Kokį pasirinkti Jums priklauso nuo vaiko amžiaus, gebėjimų, svorio ir vietovės, kurioje šis žaislas bus naudojamas. 6 voltų automobiliukas idealiai tiks važinėtis kietu paviršiumi, tačiau sunkiau bus pravažiuoti žole ar kita nelygia danga. Automobiliuko greitis prilygs suaugusio pėsčiojo ėjimo tempui. Šie automobiliukai tinka vaikams iki 5 metukų, nes vyresniems nepakaks greičio.

12 voltų automobiliukai kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau yra greitesni ir gali būti naudojami ant daugelio paviršių. Problemų važiavimui nesukels nei žolė, nei žvyras. Todėl jei šis žaislas bus naudojamas namo kieme, kur pagrindinė danga yra natūrali žolė – šis automobiliukas bus geriausias pasirinkimas. 12 voltų elektromobiliai važiuoja iki 8 kilometrų per valandą greičiu ir tai prilygsta suaugusio žmogaus bėgiojimo tempui. Dėl didesnio išvystomo greičio tokiuose žaisluose būna įmontuoti greičio ribotuvai, kurie gali būti palaipsniui reguliuoji. Šio tipo automobiliai tinka plačiausiai vaikų amžiaus grupei. Mažesnieji tokiuose žaisluose džiaugsis interjero elementais bei įvairių funkcijų gausa, o vyresnieji – didesniu greičiu bei galimybe šalia pasisodinti geriausią draugą. Dažnai aukštesnės klasės automobiliukai turi ne tik daugiau erdvės, bet ir gumines padangas bei reguliuojamas sėdynes.

24 voltų automobilis skirtas vyresnio amžiaus vaikams ir dažniausiai sukomplektuotas su daugybe reikiamų funkcijų. Tokio tipo elektromobiliai rekomenduojami nuo 5 iki 10 metų amžiaus vaikams. Nors pagal automobilio dydį jis tinkamas ir mažesniems vaikams, tačiau dėl didesnės galios ir greičio tokie žaislai rekomenduojami tik vyresniesiems. Tokio galingumo automobiliai gali važiuoti 12 – 15 kilometrų greičiu, todėl vertėtų paisyti gamintojų rekomendacijų ir žaislus rinktis pagal vaiko amžių.

elektromobiliai vaikams