Įvairenybės

Palyginkime šias rūšis: ką vertėtų rinktis – tabako ar elektroninės cigaretės?

Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau visgi reikėtų sutikti, jog elektroninės cigaretės – nesenai rinkoje atsiradusi prekė. Įdomu tai, jog masiškai vis daugiau ir daugiau žmonių susižavi šia technolgija. Iš tiesų, priežasčių, kodėl taip nutiko, atrasti visiškai nėra problematška – būtent šiandieną šias ir norėčiau paminėti ir patį rūkymo metodą palyginti su visiems puikiai pažįstamomis tabako cigaretėmis. Tikiuosi, jog mano sudaryta išvada suteiks bent jau kažkokios naudos, jog kitą kartą, kuomet papulsite į dilemą, ką rūkyti, nuspręstumėte teisingai.

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog elektroninės cigaretės, priešingai nei daugelis mano, yra finansų „nelaužantis“ produktas, leidžiantis sutaupyti ir sveikatėlės. Kad ir kaip ten bebūtų, toks taupymas reikalauja papildomų „išlaidų“ – laiko, keičiant specialiuosius skysčius ir panašiai.

Kokie yra pagrindiniai skirtumai, kuriais pasižymi elektroninės cigaretės ir tuo išsiskiria nuo tabakinių?  Praktiškai neabejoju, jog pastebimiausias skirtumas yra tas, jog tabako cigaretės itin greitai, kaip sakoma liaudyje, „susipeša“, o elektroninės – ne. Jeigu bent šiek tiek domėjotes šiuo produktu, žinote, jog tai nėra vienkartinis, trumpalaikis produktas, kurį kiekvieną kartą tektų iš naujo pirkti – tai ilgalaikė technologija. Visa esmė slypi tame, jog pati cigaretė, kaip produktas, neišsenka, nesumažėja, nesutrumpėja – tiesiog skysčiai, kurie privalo būti pilami į specifines cigaretės vietas, turi būti atnaujinami ir tiek. Taigi, pavyzdžiui, jeigu turėtumėte pakankamai daug specialiųjų skysčių, kurie yra būtent skirti šioms cigaretėms, tokiu atveju, suprantama, jog jaudintis ir nervintis dėl itin greito skysčių dingimo ir šių trūkumo nereikėtų. Dar vienas itin pastebimas skirtumas yra tas, jog elektroninės cigaretės visiškai nekenkia jūsų organizmui. Na, taip, visa ši tezė skamba pakankamai padaroksaliai – kaip gi rūkymas gali nekenti organizmui – tačiau paslaptis tame, jog žmonės, kurie rūko šias cigaretes, nepasisavina nikotino, bei kitų nuodingų medžiagų, o įtraukia paprasčiausius vandens garus. Kad ir kaip ten bebūtų, nereikėtų pamiršti, jog šios cigaretės vis tiek negali tapti alternatyva tabakui – žmonės, kurie „peršoko ant“ šių cigarečių vis tiek teigia, jog noras užsidegti tabako cigaretę, nedingo.

Manyčiau, jog užkietėjusiems rūkoriams, visgi, nebus itin didelis skirtumas, kurias cigaretes rūkyti. Kad ir kaip ten bebūtų, jeigu šia veikla užsiimate dar pakankamai nesenai – naudokite elektronines cigaretes, mat šios nekenks jūsų organizmui ir netapsite priklausomais.