Kompiuteriai / internetas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Visuomenė,  Žiniasklaida / Leidyba

Elektroninės knygos

Knygos
Knygos ir skaityklės

Rinkoje atsiradus elektroninių knygų skaityklėms (angl. ebook readers) iš rinkos šiek tiek imamos stumti įprastos mums spausdintos knygos. Vis tik, pardavimų procentai dar akivaizdžiai naudingesni tradicinei knygai, tačiau klausimas, kiek ilgai. Be to, prie mažesnio statistinio e-knygų populiarumo prisideda ir gana didelis piratavimo lygis, kuris šiai dienai nors ir apmažėjęs, bet vis dar daro milijardinę žalą leidėjams (tiek knygų, tiek programinės įrangos).

Nepaisant piratavimo, knygos internetu ir Lietuvoje, kadangi elektroniniai jų variantai yra gerokai pigesni (dažnai sutaupoma 15-30%), o šiuolaikinės skaityklės (ebook readers) yra draugiškos akims, nedidelio svorio ir talpina tūkstančius įvairiausių knygų savyje.

Naudojantis skaitymui skirtais prietaisais galima ne tik mėgautis patogesniu skaitymu, bet taip pat ir skaitant literatūrą užsienio kalba pasinaudoti žodynu, pasitikslinti neaiškų žodį. Tai ypač patogu jei poranka nėra tradicinio žodyno.

Elektroninės knygos niekuo nebesiskiria nuo įprastų, tekstai neiškraipomi ar nesutrumpinami, todėl jei negalite apsispręsti, kuris variantas Jums yra priimtinesnis – išmėginkite naujas technologijas. Žinoma, jei neturite elektroninių knygų skaityklės, verčiau rinktis spausdintą knygą, tačiau tai gali būti puikia priežastimi pasidovanoti sau puikų įrenginį, kurių kainos per pastaruosius metus labai ženkliai nukrito – geros kokybės skaityklė šiuo metu kainuo nuo 250 iki 700 litų, priklausomai nuo papildomų funkcijų, galimos atminties kiekio ir kitų parametrų. Jei artėja Jūsų gimtadienis ir artimieji bei draugai klausią ko norite dovanų – prasitarkite apie šį norą, tai tikrai bus gera dovana Jums, o jei tuo netikite, pabandykite rasti galimybę išmėginti šį prietaisą bent porą dienų, turėtumėte prie jo priprasti kaip mat.

Žvelgiant į ateitį, elektroninės knygos bus vis labiau populiaresnės, kadangi popierius gaminamas iš medžio, kurio kiekis ženkliai mažėja, o ir žmonės vis labiau ir labiau tampa priklausomi nuo jų gyvenimą palengvinančios technikos, ne išimtis ir e-knygų skaityklės, vadinami ebook reader’iai.