Įvairenybės,  Žiniasklaida / Leidyba

Elektronininių knygų privalumai ir minusai

Šiandien vis labiau populiarėja skaitmeninės technologijos, mažėja laikraščių tiražai. Artėja valanda, kai ir didžioji dalis mums nuo vaikystės pažįstamų knygų, net vadovėlių praras savo ankstesnę, mums gerai pažįstamą išvaizdą ir formą. Prognozuojama, kad jau greitai popierinių ir elektroninių knygų pardavimai susilygins.

Didžiausias elektroninių knygų privalumas, kad jas galima gauti labai greitai ir, kad autoriams nereikia investuoti į spausdinimą ar leidyklos paslaugas. Be to, beveik visas pelnas taip pat keliauja knygos autoriui, dėl to jis uždirba daugiau pinigų ir mažėja kaina knygos pirkėjui.

Kol tradicinė knyga pasiekia knygynus ir savo galutinį pirkėją, gali praeiti net keli metai. Be to, atspausdinus knygą yra rizika negauti jokio pelno. Tuo tarpu pardavinėjant elektronines knygų versijas vienintelė rizika yra, kad jūsų kūrinys taps per daug populiarus ir skaitytojai nemokamai dalinsis jūsų autoriniu kūriniu. Elektroninės knygos kopijų galite daryti kiek norite, todėl kitaip nei skolinant fizinį daiktą skaitytojams nėra gaila ar neramu, kad jie neatgaus savo mėgstamos knygos.

Skirtingų žmonių skirtingi poreikiai. Daliai auditorijos gali būti daug patogiau gauti knyga internetu, kitiems tinkamos tik spausdintos versijos. Pavyzdys knyga skirta pensininkų auditorijai. Ši žmonių grupė nėra linkusi nėra įvaldžiusi šiuolaikinių technologijų. Tuo tarpu studentai puikiai valdo kompiuterius ir džiaugsis galimybę sutaupyti, jei bus įmanoma pigiau gauti tą pačią naudingą knygą.

Jei esate rašytojas, kurio vardas jau yra žinomas Lietuvos ar net viso pasaulio skaitytojams, jums labiau apsimoka išleisti tik spausdintą knygos versiją. Žinomam rašytojui nesvarbu, kad spaustuvės ir leidyklos pasiima mokestį už savo paslaugas. Šio rašytojo pranašumas yra garantija, kad visą knygos tiražą nupirks. Taigi, popierinę knygą galima parduoti brangiau nei elektroninę versija ir mažesnė rizika, kad knyga bus pradėta nelegaliai dalintis internete. Labai dosniems žmonėms neužteks nukopijuoti iš jūsų sąžiningai nupirktą produktą, jiems reikės ją skanuoti ar perrašinėti. Tuo tarpu jauniems dar nesulaukusiems pripažinimo rašytojams verčiau rinktis tik elektroninį knygos variantą ir tikėtis būti pastebėtiems.