Verslas / Ekonomika

Elektroninis paštas

Elektroninis pastas
Elektroninis pastas

Į mišką atvažiavo internetinių tyrimų ekspertas, kurio tikslas buvo nustatyti, koks elektroninis pastas populiariausias miške. Atvyko jis pirmuoju reisu iš apygardos miestelio ir įsirengė savo apklausų ir komunikacijos centrą miško centre esančioje aikštėje.

Elektroninis pasaulis ir jo atributai miške buvo jau gana paplitę ir dažnas žvėrelis jau nė nebežinojo, kur įsikūręs senasis pastas, kuriame siunčiami tikri popieriniai laiškai su užklijuotu seilėmis suvilgytu pašto ženklu, o ne elektroninis jo variantas.  Elektroninis pastas nemokamai leido visiems miško žvėrims bendrauti su toli išvykusiais giminaičiais, megzti naujas pažintis ar tiesiog dalykiškai susirašinėti su kolegomis. Ir visiškai už dyką! Žvėreliai greitai įvertino šiuos privalumus ir elektroninis pastas šiame miške buvo gausiausiai paplitęs lyginant su ištisa apylinke. Tiesą sakant, net ir pats internetinių tyrimų ekspertas įsikūrė dalyje pastato, kuris buvo senasis pastas, o dabar jau visai susitraukęs gyvavo vos kelių kvadratinių metrų būdelėje miško pakraštyje. Tai akivaizdžiai atspindėjo naujųjų technologijų paplitimą miške.

Tyrėjas sukvietė visų miško žvėrelių susirinkimą ir paprašė, kad jie visi jam parašytų po elektroninį laišką pagal kurių adresus jis nustatysiąs labiausiai paplitusį ir populiariausią elektroninį paštą šiame areale. Elektroninis dienynas jam pasitarnavo pasižymint, kas dalyvavo susirinkime, o ką būtina asmeniškai papildomai informuoti. Šiame sąraše atsidūrė lapė ir kaži kur pradingęs šernas.

Kelias dienas tyrėjas tiesiog poilsiavo ir džiaugėsi miško gyvenimu, kantriai laukė kol net ir didžiausi skeptikai  atsiųs jam po elektroninį laišką. Ketvirtąją dieną interneto ekspertas prisėdo prie savo galingo nešiojamojo kompiuterio, kurį čia buvo atsivežęs tyrimo duomenims apdoroti ir spustelėjo mygtuką elektroninis pastas prisijungti.

Prieš akis kaip mat išsivyniojo naujų laiškų eilė, kuriuos tyrėjui buvo susiuntę miško gyventojai. Parašė net šernas, kuris nedalyvavo susirinkime ir kurio ekspertui niekaip nepavyko rasti ir asmeniškai beldžiantis į jo namų duris. Šernas gali būti kaip tik buvo išvykęs pas kokią naują simpatiją, nes anot miško gyventojų šerno elektroninis pastas draugas portale šmėžavo ne kartą, o ir laiškas ekspertui buvo siųstas iš šio puslapio.

Voverytė atsiuntė ne tuščią žinutę, o ilgą rekomendaciją, kurioje teigė, kad zebra elektroninis pastas jai pats patogiausias ir funkcionaliausias. Tyrėjas užregistravo šią nuomonę elektroninės apskaitos sistemos papildomų pastabų grafoje.

Populiariausi pasirodė elektroninis pastas gmail ir elektroninis pastas yahoo. Jais naudojosi gerokai daugiau nei pusė viso miško gyventojų įskaitant ir zuikį su meška ir kurmiu, kurie buvo laikomi kibernetinio miško pasaulio pradininkais. Savu laiku zuikis miške išpopuliarino kompiuterį, o prie kompanijos prisidėjus meškai ir jiems drauge įkūrus interneto kavinę, elektroninis paštas ir jo turėjimo būtinybė paplito tarp visų miško gyventojų.

Susumavęs rezultatus internetinių tyrimų ekspertas nusprendė paskelbti juos viešai ir sukvietė dar vieną žvėrių susirinkimą. Čia buvo aptarti tyrimo duomenys, kiekvienas norintis žvėrelis galėjo pasisakyti informacinių technologijų klausimais ir kitomis įvairiomis temomis, papasakoti, ką jam reiškia elektroninis pastas jo gyvenime. Tyrėjas pasidžiaugė miško gyventojų rezultatais ir įteikė po specialų technologijų skatinimo apdovanojimą zuikiui ir meškai. Jiems tas buvo labai netikėta, tačiau be galo malonu, tad abu medalius priėmė kiek droviai, bet su neslepiamu išdidumu. Žvėreliai pasveikino savo miško technologijų didvyrius ovacijomis, o pelėda net pasakė improvizuotą, tačiau labai rišlią ir jaudinančią sveikinamąją kalbą.

Tą vakarą miškas ošė, dūzgė ir kriokė nuo besilinksminančių jo gyventojų. Būta net viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau niekas nekreipė į tai dėmesio – visi šoko ir dūko šventės sūkuryje. Kito ryto vietinis laikraštis aprašė eksperto atliktą tyrimą ir spontaniškai įvykusią apdovanojimų ceremoniją, o zuikio ir meškos elektroninis pastas dar ilgai lūžo nuo sveikinimų ir palinkėjimų.