Būstas

Elektros instaliacija bute

Elektros instaliacija bute
Elektros instaliacija bute

Pagaliau galiu papasakoti, kaip man sekasi, ilgai nerašiau, nes neturėjau interneto. Kaip žinote, susikraustėme į naujus namus, kuriuose elektros instaliacija (bute šiame) yra tiesiog neįtikėtina. Taigi, pirmiausiai papasakosiu ne apie visas ką tik prasidėjusias vedybinio gyvenimo smulkmenas, bet apie tai, kokiame įdomiame bute turiu garbės gyventi. Elektros padėtis čia mus nustebino, deja, ne iš karto pastebėjome, kokia yra instaliacija, nes pirmiau atkreipėme dėmesį į kitus bute esančius dalykus.

Vienas kambarys – vienas elektros lizdas

Taigi, iš pradžių mes tiesiog džiaugėmės, kad prasideda naujas gyvenimo etapas, ir tokie dalykai, kaip elektros instaliacija bute, mums tikrai rūpėjo mažiausiai. Įsitikinome tuo, kai euforija aprimo ir ėmėme pakuotis daiktus bei išstatyti kambarius taip, kaip atrodo geriausiai. Staiga supratome, kad neaišku, kur statyti rašomąjį stalą, kur toršerus, nes bute, kiekviename kambaryje, buvo per mažai elektros lizdų. Kitaip tariant – instaliacija buvo siaubinga! Pajungta viskas ant to paties saugiklio, taigi, įsijungę virdulį rizikuojame, kad prijungti kompiuteriai gali būti pakenkti dėl staigios iškrovos. Tokiu būdu ir pakrovėjai gali būti sudeginami. Iš tiesų, negalėjome patikėti, kad tokia elektros instaliacija bute apskrita egzistuoja. Kas galėtų čia gyventi? Gal koks nors 19 a. rašytojas, mėgstantis mėgautis žvakių šviesa ir tyla. Mintyse keikėme tą agentą, kuriuo prieš tai buvome pasidžiaugę dėl puikaus buto pasiūlymo. Tas gyvatė gyrė gerą susisiekimą, mažas sąskaitas už komunalinius ir ramius kaimynus (kurie, kaip vėliau paaiškėjo, šiaip yra tylūs, net neatsako į pasisveikinimus, kokie tylūs, tačiau laisvalaikiu užsiima gręžimu savo buto). Agentas mūsų neinformavo, kad elektros instaliacija bute yra netinkama 21 amžiaus gyventojui. O reikėjo.

Skylučių platinimas

Supratome, kad elektros instaliacijos schemos nepakeisime, nes butas nuomojamas, o ne mūsų, tačiau kažko imtis visgi reikėjo. Nutarėme, kad elektros instaliacija kaina neturi mums sugadinti gyvenimo. Pasakėme, kad prijungsime daugiau prailgintuvų, trišakių, ir viskas bus gerai. Bet sulig pirmuoju bandymu įjungti į lizdą bet ką – susidūrėme dar su viena problema. Paaiškėjo, kad šita elektros instaliacija vonioje dar pakenčiama, bet visur kitur, oi kaip mūsų nemyli. Visų penkių (išskyrus vonios) lizdų skylutės buvo tokios mažos, kad netilpo jokie šiandieniniai prietaisai. Taigi, vyras sugalvojo, kad jis pasinaudos kituose butuose įgyta patirtimi iš kaimynų, ir įsijungs grąžtą. Su grąžtu jis praplatino skylutes, ir taip aš pagaliau galėjau įsijungti pakrovėją, pasikrauti telefonui. Džiaugiuosi vyro sumanumu. Be abejo, tai neatrodė estetiškai, ir mūsų buto sutvarkymas atrodė kaip elektros instaliacija garaze, su visur tysančiais įvairiais laidais bei prailgintuvais. Bet į estetinius sumetimus nutarėme nesigilinti, o tiesiog džiaugtis tuo, kad bent jau kažkas veiks.

Šviesos fontanai

Kas dar įdomaus pas mus? Elektros instaliacija name kaina visada bus brangesnė, tačiau, kai žmonės namą statosi patys, visada pasistengia išplanuoti viską taip, kad ateityje tuo galėtų pasidžiaugti. Kas pas mus buvo ne taip? Šviesa. Čia kiekviename kambaryje buvo tik po vieną nelaimingą šviestuvą, varganai nutysusį nuo lubų. Žinote, ką tai primena? Liūdną praeitį, kai visi turėjo dėvėti uniformas ir negalėjo nieko pasakyti prieš valdžią. Tuos laikus, kurių kartais ir dabar jau imama dėl grėsmių bijoti. Manau, kad net elektros instaliacija pirtyje pas ūkininką geresnė, nei mano darbo kambary. Tačiau nutarėme apsilankyti internetinėje šviestuvų parduotuvėje, ir ten nusipirkti tiek šviesos fontanų, kiek jų mums trūko.