Įvairenybės

Elektros kaina Klaipedoje

Elektros tarifai pagal planus

Elektros kaina Klaipedoje
Elektros kaina Klaipedoje

Turbūt daugelis Lietuvos gyventojų atsidūsta, gaudami komunalinių mokesčių sąskaitas. Net ir žinodami, kad kas mėnesį ateis laikas, kai sulauksite lapelio su šį mėnesį išnaudotais komunaliniais patarnavimais ir vėl reikės už viską sumokėti. Mes jau pripratome, kad kasmet tie mokesčiai vis kinta ir kartais, ypač metų pradžioje, galime net pasimesti, kokia dabar elektros kaina klaipedoje ar kitame Lietuvos mieste? Jei manote, kad elektros ar kitų mokesčių kaina priklauso nuo to, kur gyvenate: klaipedoje, vilniuje ar kitame mieste, tai šiek tiek klystate. Iš tiesų elektros mokesčių kaina nesikeičia, nesvarbu, ar gyvenate sostinėje ar klaipedoje prie jūros. Dažniausiai nuo miestų priklauso tik už šilumą mokami mokesčiai, o vandens ir elektros kaina klaipedoje ar kitame mieste dažniausiai yra vienoda. Vienintelė tiesa, kalbant apie mokesčius už elektrą gali būti ta, kad ne visi gyventojai naudojasi tuo pačiu elektros tarifu, tuomet skiriasi ir elektros kaina, kurią moka skirtingus tarifus naudojantys žmonės, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad elektra klaipedoje ar elektra vilniuje  yra brangesnė, pigesnė, geresnė ar kitokia, nei kituose miestuose.

Kiekvienais metais naujos kainos ir visi priimti sprendimai skelbiami oficialiose valstybinių įstaigų elektroninėse svetainėse. Ten galite pastebėti, kaip kinta elektros kaina klaipedoje 2013 metams. Ten yra paskelbti visi elektros planai ir nauji elektros tarifai 2013 metams. Čia sudėta visa Jums reikalinga ir naudinga informacija, o jei vis tiek iškyla klausimų, visada galite skambinti pasiteiravimo telefonu.

Lietuvoje daugiausia žmonių naudoja standartinį elektros energijos planą ir už sunaudojamą kilovatvalandę nuo šių metų moka 50,1 centų. Privatūs gyventojai, kurie gauna elektrą iš vidutinės įtampos tinklų, moka 42,6 centų už kilovatvalandę. Toks tarifas taikomas žmonėms, kurie naudojasi vieno laiko tarifo planu. Tai reiškia, jog jiems elektros kainos tarifas visuomet yra vienodas ir nekintantis, nepriklausomai nuo to, kokiu paros laiku naudojama elektra.

Yra kita dalis žmonių, kurie naudojasi šiek tiek kitokiu elektros tarifo planu. Jiems taikomas dviejų tarifų planas. Tai reiškia, jog vienu laiku jie moką vieną tarifą, kitu laiku jiems yra taikomas jau kitas elektros kainos tarifas. Dažniausiai šį tarifą renkasi žmonės, kurie gyvena vieni ar poroje ir dieną namuose laiko beveik nepraleidžia. Tuomet jie renkasi šį planą ir, mokant už elektrą, jiems taikomas brangesnis tarifas už sunaudotą elektrą dienos metu, tačiau gerokai pigesnis tarifas taikomas sunaudotai elektros energijai naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Žmonėms, pasirinkusiems šį mokėjimo tarifą, elektros kainos klaipėdoje ir kitame mieste dieną yra 54,1 centų už kilovatvalandę, o naktį ir savaitgaliais vos 41 centai už kilovatvalandę. Tai puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie iš tiesų mažai laiko praleidžia namuose dieną, o tuo laiku namuose be jų daugiau nieko ir nebūna. Tokiu atveju žmonės dažniausiai ir pasirenka dviejų tarifų mokėjimo planą.

Gyventojams, kurie per metus išnaudoja 2609 kilovatvalandžių elektros, siūlomas dar vienas planas, padedantis sutaupyti pinigų, išleidžiamų už sunaudotą elektros energiją. Šio plano naudojimo metu gyventojai, atsižvelgiant į jų taikomą tarifą, moka fiksuotą įmoką kiekvieną mėnesį, tačiau jų sunaudotai elektrai taikomos mažesnės kainos nei kituose planuose. Be to, net ir pasirinkus šį planą, vis tiek galima rinktis vieno arba dviejų laiko tarifų planą.

Dar vienas palengvinimas ir būdas sutaupyti yra skiriamas tiems žmonėms, kurie turi elektrines virykles namuose. Šiems žmonėms taikoma žemesnė elektros kaina klaipedoje ar kitame mieste. Už įprastą standartinį planą jie turi sumokėti vos 48,7 centų už kilovatvalandę. Šis planas plačiai naudojamas žmonių, kurie turi įsirengę stacionarias elektrines virykles ir taip jų sunaudojama elektros energija yra gerokai didesnė nei kaimynų. Žinoma, net ir pasirinkę elektrinės viryklės planą, gyventojai taip pat gali rinktis ir vienos ar dviejų laiko zonų planus ir dar kartą įsitikinti, kuri elektros kaina klaipėdoje ar kitame mieste jiems yra naudinga pagal jų pasirinktą planą, situaciją ir sunaudojamą elektros energiją tam tikru paros laikotarpiu.