Įvairenybės

Elektros kainos

Kokius elektros kainų pojūčius junta gyventojai?

Elektros kaina
Elektros kaina

Elektros kainos kinta kasmet, į tai visada reaguoja nacionalinė ir internetinė žiniasklaida, komentaruose verda aistros dėl per didelių kainų. Įdomu, kokius realius pokyčius dėl to, kaip elektros kinta kainos junta patys gyventojai? Klausiame įvairių žmonių ir lyginame nuomones.

Olga, pensininkė

Gyvenu nedideliame vieno kambario bute Antakalnyje. Daugiabutis yra po renovacijos, todėl labai geras energetinis efektyvumas, už šildymą mokame mažai. Todėl visi kiti mokesčiai, įskaitant ir elektros kainos svyravimus, man gana ryškiai matosi. Kai šoktelėjo elektros ir kitų patarnavimų kainos, pradėjau labiau taupyti, tačiau vis tiek jautėsi tai, kad sumokėti dabar reikia jau šiek tiek daugiau. Man, aišku, yra gana gerai, nes dėl didelio ir reikšmingo darbo stažo, gaunu tikrai neblogą pensiją ir priedą prie jos, bet ką daryti mano bendraamžiams, gyvenantiems brangiau? Žinau, kad žmonės kartais taip saugosi didelės elektros kainos, kad net ir naktį vaikšto prieblandoje, kad tik nereikėtų jungti šviesos. Tačiau, kalba žmonės, kad dabar, pasikeitus sistemai, atsiradus laisvai rinkai, tos elektros kainos turėtų būti draugiškesnės daugeliui.

Marta, mokytoja, vaikų mama

Manau, kad šiuolaikiškas žmogus turi mokėti prisitaikyti prie rinkos pokyčių, kitaip neišliks. Taip ir aš visada taikausi, tikiuosi geriausio, ruošiuosi blogiausiam. Elektros kainos 2013 metais nežymiai pabrango, tačiau tai tikrai nėra toks didelis skirtumas, kad mane ar mano šeimą labai nuskurdintų. Manau, kad svarbiausia gyventi kaip mąstančiam žmogui, apie viską galvoti laiku ir nesistengti turėti to, kas nepriklauso tau. Dukra, jau ištekėjusi, sako kad elektros kainos Kaune vis tiek neprilygsta išlaidoms už šildymą. Pastaroji paslauga iš tiesų tokia brangi, kad atitraukia visą dėmesį ir darosi netgi nebesvarbu, kokia elektros kainos sandara, kai norisi tiesiog sužinoti, iš ko gi pagaliau susideda mūsų šildymo sąskaita.

Vidmantas, programuotojas

Elektros kainos vartotojams  nebūtų tokios didelės, jeigu jie mokėtų taupyti. Manau, kad reikia stengtis optimizuoti savo suvartojimą, ir tada niekam nereikės skųstis. Juk elektros kainos gyventojams 2013 metais tikrai yra gana palankios, lyginant su kitomis Baltijos šalimis. Viskas, ką reikia žinoti, tai kad besaikis vartojimas visada atitinkamai kainuoja. Jeigu nesirūpinate, kad jūsų sąskaita mažėtų, tai kas kitas tuo pasirūpins?

Elektros kainos nuo 2013 sausio 1 d verčia mus mokesčių knygelėje versti naują puslapį, ir palinkėčiau visiems šiais metais gyventi atsakingai ir nešvaistant. Tada bus galima džiaugtis sutaupytais pinigais ir nusipirkti kažką už juos tokio, kas pakeltų nuotaiką ir nebeleistų sakyti, kad elektros kainos Lietuvoje varo į neviltį ir panašiai. Į neviltį varo patys žmonės – su savo negatyviu požiūriu ir skeptišku nusiteikimu kone prieš viską, kas juda ar nejuda.

Emilija, redaktorė

Su mama darome labai paprastai – nedeginam šviesų visą naktį, keliamės su gaidžiais, kai prašvinta, miegoti einame anksti. Kai taip gyveni, tai ir elektros kainos Vilniuje 2013 ar 2011 ar bet kuriais kitais metais nesikandžioja. Tada nereikia daryti jokios tragedijos ir panikuoti, kaip viskas išbrango. Tiems, kas labai daug eikvoja, daugiau, negu reikalinga vienam žmogui, tiems visada atsiranda, kuo pasiskųsti. Tačiau taupiai, ekonomiškai gyvenantis žmogus moka džiaugtis ryto spinduliais į langus, vakaro vėsa ir rasota žole. Esu tikra, kad senovėje žmonės taip pat mokėjo džiaugtis tais tikrais dalykais, ir baimę jiems įvarydavo karai, nesutarimai su kitais kaimais, o ne sąskaitos už elektrą.