Įvairenybės

Elektros tarifai

Prieš nuomojantis butą – įsitikinkite, kad viskas tvarkoj

Elektros tarifai
Elektros tarifai

Kai nuomojiesi butą – viskas svarbu: kokie čia galioja elektros tarifai ir pagal tai ateina sąskaitos, kiek žmonės moka už šildymą, vandenį, ar ramūs kaimynai, ar langai izoliuoti, ar langai plastikiniai, ar mediniai bet su stiklo paketais. Jeigu norite gyventi ramiai saugiai ir patenkintai, tada net ir elektros skaitliukus geriau apsižiūrėti prieš įsikraustant, elektros knygelėje visi tarifai turi būti teisingi, niekur nenusukta nė cento. Svarbu ir karšto bei šalto vandens tarifai – tam, kad galėtumėte lengviau susidėlioti portretą tos vietos, kurioje ketinate įsikurti. Kad galėtumėte geriau žinoti, kiek reikės kas mėnesį atseikėti pinigų visiems patarnavimams. Keli nuomininkai dalijasi savo patirtimi.

Nebijokite klausti

Seserys Agnė ir Eglė sako, kad kai pirmą kartą sostinėje nuomavusi butą, dar buvo jaunos ir naivios merginos, ne ką tesuprantančios apie praktiškus dalykus. Tad nenuostabu, kad ir jokie elektros tarifai, šildymo kainos ar santechnikos tvarkingumas joms nerūpėjo. Čia jos ir įkliuvo – paimdamos patį pirmą gražiai atrodžiusį butą Viršuliškėse.

„Atvykome su sese studijuoti iš kito Lietuvos miesto, gal net nebuvau iš viso girdėjusi, kas yra elektros tarifai ir su kuo jie valgomi“, – pasakoja Agnė. „Mus pasitiko šeimininkė, rusakalbė, sudėtinga buvo susikalbėti lietuviškai, tačiau esminius dalykus lyg ir aptarėme. Aš sumokėsiu pinigus kas mėnesį, o ji leidžia mums įsikraustyti, palieka nemažai gerų indų, buitinės technikos, visus baldus. Klausimas, ar teisingai nurašomi elektros tarifai,  ir kiek paprastai per mėnesį čia energijos suryja, patikėkite manimi, tikrai nešovė.

Tačiau jau po mėnesio mus aplankė netikėtumas – elektros tarifas buvo normalus, bet mus privertė sumokėti skolas, kurios susidarė gyvenant aniems nuomininkams. Iki dabar negaliu paaiškinti šio fakto ir tai, kaip taip naiviai buvome leidžiamos būti apgaunamos“, – prisimena mergina.

Sukčiai agentai

Į kitas nuomotojų pinkles buvo patekęs studentas Rokas. „Išsinuomavau puikų butą Žvėryne, deja, ten dėjosi keisti dalykai. Man net nereikėjo domėtis, kokie yra elektros tarifai 2013 metams, nes iki jų ten neišgyvenau. O žinote dėl ko? Dėl tų pačių problemų susijusių su nesąžiningu  nuomotojų, agentų ir kitų apie viską žinojusių bet tylėjusių asmenų požiūriu. Pirmiausia, kas krito į akis, tai kad nors duju tarifai yra vienoki, tačiau man sąskaitas visada išrašydavo visiškai kitokias. Ką sau galvojate? Tai kartojosi du kartus, kol prasidėjo nesąmonės ir su elektros kaina, gyventojams, gyvenusiems mūsų bute.

Apačioje, rūsyje, neva buvo kažkokia patalpa, kuri priklausydavo šeimininkams, ir kurią reikėdavo šildyti. Šildoma ji būdavo elektriniais prietaisais, kuriuos regėti niekada neturėjau garbės, tačiau elektros tarifai gyventojams  ryškiai pasikeitė. Kadangi skaitliukas sukdavosi kaip pašėlęs, mes taip susitarėme, kad elektros kaina Vilniuje galėtų būti kažkur 50 litų per mėnesį, ir juos mes galime sumokėti kiekvienas nuo žmogaus. Deja, juos mokėti tekdavo net ir tada, kai būdavome visiškai išvykę ir nieko nedarydavome su jokiais prietaisais.

Niekaip neidavo susitarti nei su šeimininkais, nei su agentais, kurie tą butą mums ir prakišo. Tuo tarpu mano sesuo sakydavo, kad jai elektros tarifai Kaune vienam žmogui yra daug mažesni. Tad mes matėme, kad viskas čia vyko nelabai sąžiningai, ir nieko negalėjome pakeisti. Galų gale teko kreiptis į teisininkus, kurie paaiškino, kokie elektros tarifai juridiniams asmenims, kokie – fiziniams, ir apie tai informavo mūsų būsto šeimininkus“, – prisimena vaikinas.