Medicina / Sveikata

Estetinės restauracijos privalumai ir nauda

Estetinis plombavimasEstetinis plombavimas arba dar kitaip vadinama estetinė restauracija – tai procedūra, kurios dėka nusikilę, pažeisti ir nepatraukliai atrodantys dantys atgauna natūralų grožį. Procedūros metu pakeičiamos senos plombos naujomis, o dantys atrodo visiškai natūraliai.

Estetinis plombavimas atliekamas su medžiagomis, kurios atstoja natūralius danties audinius, jų savybės visiškai tokios pačios kaip natūralių dantų, yra nepralaidžios, atsparios ir t.t., todėl ir dantys, plombuoti tokiomis medžiagomis atrodo natūraliai gražiai, blizga, yra tvirti skaidrūs ir leidžia šypsotis atvira nuoširdžia šypsena.

Estetinis plombavimas turi daugybę privalumų, į kuriuos verta atsižvelgti abejojant dėl procedūros atlikimo. Visų pirma atlikus estetinį plombavimą, Jūsų dantys sustiprės, taip pat pasikeis dantų išvaizda, taps natūraliai patraukli. Ši procedūra puikiausiai tinka ir jauniems žmonėms, vaikams ir paaugliams, jei nuskyla dantis, procedūra atliekama greitai ir nekausmingai per keletą vizitų pas odontologą, nereikia darytis jokių laboratorinių tyrimų, lyginant su protezavimu, plombuojant pašalinama mažiau danties audinių, jei atlikus estetinį plomba po kurio laiko nuskyla, ją galima labai lengvai ir greitai pakoreguoti vieno vizito metu. Estetinį protezavimą gali rinktis tie, kurie nenori nešioti breketų ar atlikti danties protezavimo.

Estetinis plombavimas arba estetinės restauracijos gali būti tiesioginės ir netiesioginės. Koks būdas bus taikomas Jums priklauso nuo Jūsų dantų būklės. Jei reikalingas pavienių dantų atstatymas, gali naudoti tiek tiesioginį, tiek netiesioginį plombavimą. Atliekant netiesioginį estetinį plombavimą, prieš procedūrą plombos pagaminamos labarotorijoje, pagal individualų paciento danties antspaudą, kuris vėliau naudojant specialias medžiagas tvirtinamas burnoje.

Netiesioginis plombavimas yra naudingas tuo, kad yra ilgaamžis ir tvirtas, sumažėja antrinio karieso atsiradimo tikimybė, plombų formos yra stabilios, juo naudojant puikiai pavyksta atkurti dantų paviršių. Tačiau atliekant šią procedūrą, reikia nuimti daugiau kietųjų audinių, nei naudojant tiesioginį plombavimą, pacientui neužtenka vieno apsilankymo pas odontologą, kad atliktų procedūrą, kaina taip pat yra pakankamai aukšta, o plombai nuskilus, yra sunku tokius nuskilimus sutvarkyti.

Atliekant tiesioginį plombavimą, nuimami tik tie dantų audiniai, kurie yra pažeisti karieso, visa procedūra atliekama per vieną kartą, kai kuriais atvejais reikalingi du apsilankymai pas odontologą. Kaina lyginant su netiesioginiu plombavimu yra nedidelė, o įvairius nuskilimus pataisyti nėra sudėtinga. Tačiau ir šis būdas turi savų trūkumų. Po šios procedūros padidėja antrinio karieso susirgimo tikimybė, per ilgą laiką tarp dantų ir plombos gali atsirasti nedideli tarpeliai.

Taigi, jei vis dar abejojate estetinio plombavimo nauda, Jums reikėtų atvykti pas savo odontologą ir pasikonsultuoti, jis Jums patars, kokia procedūra tinkamiausia, kiek ji kainuos, kokie privalumai ir trūkumai vieno ar kito plombavimo būdo, parekomenduos priemones, kurios padės Jums tinkamai prižiūrėti dantis ir nuramins, kad estetinis plombavimas tikrai nėra kažkokia baisi operacija, o tik nedidelė korekcija, padėsianti Jums nevaržomai šypsotis.

Daugiau informacijos čia.