Laisvalaikis / Pomėgiai

Filmas apie kvepalus

Kvepalai šiandien yra svarbi mūsų kultūros detalė. Jie ne vien leidžia žmonėms skleisti gerus kvapus, ar formuoti savo įvaizdį. Kvepalai patys yra meno kūrinys ir jie daro įtaką daugeliui kitų meno sričių. Tiek muzikai, tiek dailei, tiek kinui. Vienas įspūdingiausių kvepalų kulto pavyzdžių yra filmas „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“.

Šis filmas buvo sukurtas pagal vokiečių rašytojo Patriko Suskindo novelę. Filmas prasideda vaizdu, kaip purviname Prancūzijos miesto žuvies turguje gimsta kūdikis, kurio likimas nebuvo pasiryžęs pasigailėti. Motina čia pat po gimdymo norėjo jo atsikratyti, bet spiegiantis kūdikio balsas patraukė aplinkinių dėmesį ir jam šitaip pavyko išlikti gyvam ir patekti į vaikų prieglaudą.

Tai būtų visiškai neįdomi istorija, jei ne faktas, kad pats vaikas neskleidė jokių kvapų, bet turėjo neįtikėtinai gerą uoslę, nors būdamas trejų metų dar nemokėjo nei kalbėti, nei vaikščioti. Jis galėjo pajausti pačius menkiausius kvapus ir pats kvapais labai gerėjosi.

Filme pasakojama apie daug šį jaunuolį lydėjusių sunkumų ir jo svajonę – turėti asmeninę kvepalų kolekciją. Jo svajonė atrodo labai graži, jei ne priemonės, kurias jis pasirinko. Jis medžiodavo gražiausias šalies merginas: suviliodavo, išgaudavo jų kvapą ir nužudydavo.

kvepalai

Šis filmas tapo pačiu brangiausiu Vokietijoje pastatytu filmu. Vietos, kuriose jis buvo filmuojamos, buvo susijusius su kvepalų istorija. Tai Prancūzija, Italija, Vokietija. Filme parodomi daugelis kvepalų žinovams žinomų miestų. Tarp jų kvepalų sostinė Grasse.

Šis filmas yra baisios ir nuostabios istorijos ekranizacija ir paminklas visiems kvepalų kūrėjams. Tokia istorija negalėjo gimti be daugelio metų kvepalų kūrėjų pastangų sukurti paslaptingus ir kokybiškus kvepalus. Pats filmas „Kvepalai“ palieka didelį įspūdį tuo, kad parodo milžinišką prarają tarp estetikos, kurią sukuria geri kvapai ir to meto Europos realybės: smirdančio žuvimi turgaus, nešvarių gatvių ir galiausiai iškreipto žmonių mąstymo ir beprotybės.

Rekomenduojame šį filmą pasižiūrėti visiems besidomintiems kvepalais. Tiesa, tikroviški vaizdai ir kontrastai gali užburti, taigi, verta sau vis priminti, kad tai yra išgalvota istorija. Istorija apie beprotišką norą sukurti geriausius pasaulyje kvapus. Ar norėtumėte tokių įsigyti?