Pirkiniai / Paslaugos

Firminis stilius

Paskutiniu metu dažnai girdima sąvoka firminis stilius, tačiau daugelis žmonių, paklausti ką tai reiškia, negalėtų tiksliai apibūdinti šios sąvokos. Tad ką iš tikrųjų reiškia firminis stilius?

Kaip teigia specialistai, firminis stilius – tai tarsi bet kurios įmonės vizitinė kortelė. Pagal firminį stilių įmonę galima atpažinti bei prisiminti kokią veiklą ji vykdo. Tam, kad įmonė turėtų puikų firminį stilių, į pagalbą reiktų pasikviesti įvairių sričių specialistų, tokių kaip dizaineriai, maketuotojai. Įmonės turėtų suprasti firminio stiliaus svarbą. Firminis stilius – labai svarbus, kadangi jis yra tarsi netiesioginė komunikacija, kuri pristato kompaniją ir sudaro pirmąjį įspūdį apie ją, siūlomas prekes bei paslaugas, ten dirbančius darbuotojus. Kadangi firminis stilius turi atspindėti įmonę, jis kuriamas pasitelkus įmonės atributiką, ženklus, pagal kuriuos galima atpažinti įmonę. Šiais laikais žmonės yra pripratę prie įvairių naujovių, tad norėdamos turėti puikų firminį stilių, įmonės turi pasistengti kaip sudominti klientus, panaudoti įdomias bei originalias idėjas. Įmonės valdžia turi suprasti, jog tinkamas firminis stilius – tai raktas į įmonės sėkmę. Kiekvienos įmonės firminis stilius turi būti savitas, tam, kad įmonė išsiskirtų iš kitų.

Firminio stiliaus sąvoką ėmė formuotis 20 amžiuje, kuomet atsirado daug kompanijų, prekiaujančių tos pačios rūšies paslaugomis ar teikiančių tos pačios rūšies paslaugas ir atsirado poreikį išsiskirti. Susiformavęs firminis stilius leido ne tik išsiskirti iš klientų, bet ir suteikė galimybę įmonėms tapti įsimintinesnėms.

Bandant sukonkretinti firminio stiliaus sąvoką, galima išskirti šias firminio stiliaus detales: logotipai, vizitinės kortelės, firminiai ženklai, prekių ar paslaugų katalogai, lankstinukai, skrajutės, atvirukai, reklaminiai skydai, reklaminiai skelbimai spaudoje, internete, iškabos. Visose šiose detalėse turi būti tie patys pagrindiniai elementai, išreiškiantys firminį stilių: ženklas, logotipas, spalvinis sprendimas, šriftas, grafiniai elementai, vienoda kompozicija.