Laisvalaikis / Pomėgiai

Fotoaparatas

Fotoaparatas
Fotoaparatas

Tikriausiai būtų sudėtinga net įsivaizduoti, koks būtų šiuolaikinių žmonių pasaulis, jeigu fotoaparatas nebūtų išrastas ir per daugelį metų ištobulintas taip, kad juo būtų įmanoma įamžinti net prasčiausiai matomus objektus. Juk tik fotoaparatas padeda susipažinti su nematytomis vietomis, negirdėtais gamtos reiškiniais, įvairių nepažįstamų žmonių gyvenimo būdu ir daugybe kitokių tikrai įdomių vaizdų. O būtent ši galimybė padeda atsikratyti niekuo nepagrįstų mitų, kuriuos paprastai sukuria žmogaus vaizduotė. Tarkime, kiek amžių klestėjo įsitikinimas, kad egzistuoja Pegasas, sparnuotas žirgas, kuris buvo paverstas tokio paties pavadinimo žvaigždynu. Deja, kad ir kiek šiuo metu žemėje būtų žmonių, kuriems fotoaparatas yra ištikimas draugas kiekvieną dieną ir naktį, jiems niekada nėra pavykę užfiksuoti atitinkamos išvaizdos šio arklio šeimos, kuri teoriškai dar turėtų bastytis po pasaulį. Visgi daugelis fotografų – profesionalų ar mėgėjų – yra laimingi užfiksuodami daugybę neįtikėtino grožio žemėje esančių ir vis naujai atsirandančių reiškinių, gyvių ar žmonių, kurie padeda užtikrinti, kad jų fotohobis būtų nuolat puoselėjamas, o šio darbo rezultatai aktyviai apžiūrinėjami visuomenės. Todėl natūralu, kad jie nuolatos stebi naujus tokio pobūdžio technikos gamintojų pasiūlymus, aptarinėja juos su bendraminčiais ir bando surasti sau tinkamiausius. Taigi, koks fotoaparatas šiuo metu yra mėgstamiausias tarp tokių naujovių ieškotojų ar jis suteikia galimybę jiems pilnavertiškai džiaugtis savo pomėgiu?

            Kai kuriems žmonėms malonia staigmena tampa faktas, jog vienkartinis fotoaparatas, kuriuo galima patogiai daryti nuotraukas po vandeniu, nėra išskirtinis, retai aptinkamas pasiūlymas. Dažniausiai jis būna nebrangus, tačiau ganėtinai kokybiškas. Visgi dauguma fotografijos entuziastų pirmenybę teikia daiktams, galintiems tarnauti ilgiau, pavyzdžiui, fotoaparatas Casio savininkus džiugina tuo, kad yra atsparus lietui, smūgiams ir dėl to, jį nešiojantis nesaugiomis sąlygomis, galima nesibaiminti, kad netrukus iš šio daikto neliks nieko naudingo. Tačiau daugelis sutinka, kad prieš perkant, kad ir kokia būtų gamintojo reputacija, vertėtų išsiaiškinti pasirinkto modelio ypatybes. Tarkime, veidrodinis fotoaparatas gali suteikti išskirtinę nuotraukų kokybę, tačiau, kad kokia firma jį būtų sukūrusi, šis aparatas paprastai būna kiek sunkesnis ir mažiau atsparus smūgiams negu kitos rūšys. Kitas fotoaparatas, canon powershot sx40 hs yra skaitmeninis ir nors juo gaunamas vaizdas paprastai būna puikus, valdymas kartais gali sukelti šiokių tokių problemų. Tačiau Canon, brangindami savo per daugelį metų iškovotą reputaciją, itin retai pasiūlo savo klientams gaminį, kurio būtų neverta pirkti – tas pats galioja net ir patiems paprasčiausiems modeliams, tokiems kaip fotoaparatas canon ixus 115 hs, kuris daugelio savininkų nuomone, turi puikią raišką, yra greitas bei patogus. Žinoma, sunku būtų nuneigti beveik kiekvienam būsimam pirkėjui svarbią ne tik kokybės, bet ir išlaidų reikšmę. Daugelis domisi, ar skaitmeninis fotoaparatas kaina gali lygintis su juostiniu ir ar pastarasis ilgainiui nepareikalauja tokios sumos pinigų, kurios pakaktų itin kokybiškam kitokios rūšies pirkiniui įsigyti. Akivaizdu, kad juostinis, skaitmeninis fotoaparatas, akcija – pirmieji du žodžių junginiai, pasirodantys parduotuvėse kartu trečiuoju gali suteikti tikrai nemažai finansinės naudos. Visgi tai dažniausiai priklauso nuo žmogaus poreikių – juk, tarkime, vieniems fotografuoti su juosta daugiau smagiau dėl galimybės viską kontroliuoti, kitiems skaitmeninis yra kelis kartus mielesnis dėl automatinio režimo kokybės.

            Todėl kiekvienas žmogus, prieš apsispęsdamas įsigyti daiktą, kuriuo galėtų įamžinti pačius įvairiausius vaizdus, pirmiausia tiesiog privalo su savimi išsiaiškinti, ką konkrečiai jis fotografuos. Tik tuomet, kai šis darbas padarytas, galima pradėti rinktis, diskutuoti su profesionalais, prašyti patarimų, nes priešingu atveju fotoaparatas privers nusivilti ne tik dėl veltui išleistų pinigų, bet ir sugaišto laiko.