Pirkiniai / Paslaugos

Fotografija tai menas

Per pastaruosius dešimtmečius klausimas, kas yra menas, buvo išsemtas, tačiau neatsakytas… Dar daugiau diskusijų kyla, ar fotografija apskritai yra menas… Vieniems tai laisvo matymo forma, kitiems estetinis malonumas, o dar kitiems – patikima kūrybos priemonė. Fotografė Margaret Cameron yra pasakiusi: „Fotografija yra menas, todėl, kad ji, ieško grožio“.

Ilgai ieškojau fotografijos kuri patrauktų mano dėmesį, varčiau laikraščius ir žurnalus, tačiau tą, kuri patrauktų radau internete, juk šiuo metu daugiausia informacijos galima rasti internete, taigi, čia, vienoje Kuršių Nerijos svetainėje aš ir pamačiau fotografijas, kurios mane sužavėjo. Ir manau, kad jos patraukė ne tik mano dėmesį, bet ir daugelio kitų, kurie lankesi šioje interneto svetainėje. Juk gamtos fotografijos yra vienos nuostabiausių, jose galima atskleisti tikrąjį, naturalųjį grožį. Jo juk nereikia kurti, o tiesiog užfiksuoti, pagauti reikiamą akimirką.

Kodėl mane šis reportažas sužavėjo, nesunku pasakyti, čia juk pavaizduotas vienas iš gražiausių Lietuvos kampelių – nuostabiosios kopos. Netgi žiūrint į šias fotografijas viskas užsimiršta, tiesiog norisi tuoj pat lėkti ir gyvai pabūti jose, pamatyti tą nepakartojamą vaizdą, kuris taip smarkiai traukia. Čia užfiksuoti patys nuostabiausi vaizdai ir manau, man tikrai niekas nepaprieštarautų. Šiom fotografijom abėjingų būti tiesiog negali.

Tai visiškai kitokie vaizdai, kuriuos dažnai užfiksuoja vestuvių fotografas. Universalus fotografas gali fotografuoti viską, pradedant buitiniais vaizdais, baigiant kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais. Vestuvių fotografas taip pat gali įlieti gamtą į savo nuotraukas ir padaryti nepakartojamo grožio nuotraukas.

Fotografas galima sakyti tolygus dailininkui, kuris tapo ne teptuku o šviesa. Būtina prabrėžti, kad šviesa gali būti ne tik draugas bet ir priešas, todėl negalima jos naudoti be saiko. Kaip ir menininkas turintis dažus, negali naudoti itin tirštų spalvų nes sugadins visą savo darbą.