Pirkiniai / Paslaugos

Fotosesijos gidas

Fotosesija žmoniems turi teikti malonumą, būti kaip žaidimas, kupinas juoko, emocijų, kaip geras laiko praleidimas. Bet kartais klientai prisipžysta, kad ši dalis jiems labiausiai kelia stresą ar net baimę. Kodėl taip yra sunku pasakyti, bet mes pasistengsime padaryti viską, kad fotosesijos metu jūs jaustumėtės laisvai, jaukiai ir net pamirštumėt, kad esate fotografuojamas.

Nuo senų laikų esame įpratę, kad fotografuojantis reikia nejudėti, nutaisyti rimtą veido išraišką ir žiūrėti į objektyvą. Šiandien šios taisyklės seniai nebegalioja. Fotografas nori, kad jūs netik judėtumėt, išdykautumėt, mes norime, kad jūs atskleistumėt savo jausmus.

Pateikiame kelis patarimus, kurie leis jums labiau atsipalaiduoti fotografuojantis:

1.    Jeigu fotografas paprašė pastovėti viena poza.

Improvizuokite. Nestovėkite tokia pačia poza ilgiau nei 5 sekundes. Keiskite kūno padėtį. Dirbkite rankomis: taisykitės plaukus, nubraukite sruogas, žaismingai lieskite sau veidą, užsidėkite rankas ant klubų, sukryžiuokite rankas ant krutinės ir t.t. Vaikinai taip pat nestovi viena poza: keičia rankų, kojų padėtį, žvalgosi. Nebijokite patys imtis iniciatyvos.

2.    “Kur žiūrėti?”

Dažnai girdimas toks klausimas. Jeigu fotografas neprašo žiūrėti į objektyvą tai žiūrėkite kur norite bet ne į objektyvą. Žvilgsnis gali krypti į vieną ar į kitą pusę, fotografui per petį, į kažkokį objektą. Svarbiausia nežiūrėkite viena linkme per ilgai. Taip pat kaip ir su rankomis, dirbkite ir su akimis. Žiūrėkite „iš aukšto“, išdidžiai, linksmai. Akys pasako labai daug, tad pasistenkite žiūrėdami galvoti apie kažką: linksmo, liūdno, aistringo. Būtent galvojimas suteiks jūsų akims emocijos. Jūs galite net nesišypsoti, o “šypsosis” jūsų akys.

3.    “Kur laikyti rankas?”

Vaikinams patariame jei neturi kur dėti rankų, susikišti jas į kišenes. Galima abi, arba vieną. Svarbu, kad tai atrodytų elegantiškai. Pats vaikinas turi pasitempti. Taip pat vaikinai gali rankas sukryžiuoti ant krūtinės. Jei yra kokia atrama, siena, objektas, viena ranka galima atsiremti į jį. Jei šalia vaikino yra mergina, ranką galite uždėti merginai ant peties, juosmens, grakščiai viena ranka paimti merginai už smakro, glostyti, tvarkyti merginai plaukus, paimti už juosmens. Jei mergina jus apsikabinusi, jūs taip pat viena ranka galite apkabinti ją. Improvizuokite. Bet koks veiksmas geriau nei jokio veiksmo.

Merginos viena ranka pasiima už liemens, taip pat gali sukryžiuoti rankas ant krutinės, prilaikyti viena ranka kitos rankos alkunę, žaistis su savo ar mylimojo  veidu, plaukais. Apsivyti rankas aplink vaikino kaklą,juosmenį. Taip pat kaip ir vaikinas, gali atsiremti į esantį objektą, sieną. Iškelti rankas elegantiškai į orą, imituoti jomis šokio judesius. Improvizuoti.

4.    Pasivaikščiojimas

Jeigu per vestuves vestuvių fotografas paprašė jūsų pasivaikšioti vėlgi pasistenkite tai atlikti kuo įvairiau. Nesvarbu ar vaikščiosite viena ar su mylimuoju, improvizuokite. Nežiūrėkite ištisai į žemę. Žvalgykitės: į vieną, kitą pusę, į objektyvą, į dangų, medžius, vienas į kitą. Lieskite vienas kitą, bučiuokitės, žaismingai bėgiokite, gaudykite vienas kitą, užšokite mylimajam ant nugaros, vaikinas gali paimti į glėbį merginą. Darykite viską, kas jums šauna į galvą.

5.    Say „CHEESE” arba Svarbiausia ŠYPSOTIS

Nors ir paskutinis punktas, bet svarbiausias, šypsena. Žinoma būna atvejų, kai fotografas paprašo pabūti rimtai, bet didžiają fotosesijos dalį šypsena privalo būti jūsų veide. Dirbtinė šypsena nelabai gelbės situacijos. Galvokite apie linksmus dalykus, išgyenimus, apie tuos, kurie prierčia net būnant vienai/vienam nusijuokti.

Daugiau patarimų rasite www.mantaspra.com

Vestuvių fotografas Mantas Pra