Įvairenybės

Geles

Gėlės reklamoje – kur skleidžiasi žiedai?

Geles
Geles

Kaip vienas iš estetiškų vaizdų, geles įvairiausiais žiedais skleidžiasi daugybėje skirtingų reklamų. Taip yra todėl, kad reklama itin mėgsta naudoti simbolių žaidimus, o kaip tik geles dažnai ir reiškia daug įvairių dalykų. Tad pažiūrėkime, kokiose reklamose dažniausiai skleidžiasi žiedai.

Kvepalai

Geles itin dažnai aptinkamos kvepalų reklamose. Kvepalai yra tuo išskirtinis produktas, kad jis neturi savo realaus įdomaus kūno. Tikrasis kvepalų kūnas tėra skystis, kurio kvapas jo stiprioji savybė, tačiau pastarosios neina perduoti per televiziją ar spaudos maketus. Tad ką daryti? Tenka pasitelkti reklamos magiją, į kurią kartais įeina ir įvairiai vaizduojamos geles.

Pirmiausiai, daug dėmesio suteikiama skysčio namams – buteliukui. Kuo dailesnė, gražesnė jo forma, kuo subtiliau ji nufilmuota, tuo daugiau žiūrovams poreikių pirkti jis sužadina – tokia jau ta reklamos magija. Ta žaliava, iš kurios yra išgaunami įvairūs kvapai, iš tiesų dažnai ir būtent geles. Kaune galima pamatyti ne vieną reklaminį stendą, kuriame reklamuojami kvepalai, gėlių apsupty. Suprask – tai ir yra tie žiedai, kurių kvapus skleidžia kvapusis skystis.

Tačiau reikia paminėti, kad taip dažnai, kvepalai visiškai neturi gėlių kvapo, jie kvepia kažkuo kitu. Bet ši simbolika, geles – dovanos, niekur nedingsta. Ir toliau spaudos maketuose galima matyti žavius purius pumpurus įvairiaspalviais žiedais. Kaip pastebi ne vienas reklamos analitikas, didelę reikšmę čia žaidžia būtent spalva. Todėl geles (vikipedija) yra įvairių tarpusavyje itin derančių spalvų. Nors tai ir neturėtų būti pagrindinis jų ryšys, ne ta savybė turėtų būti akcentuoja. Vaizduojamos jos įvairiausios, kartais net ir geles is tampomo popieriaus.

Drabužiai

Turbūt visi pastebėjome, kad drabužių reklamoje geles tik jums tokios matomos. Kodėl taip dažnai drabužių firmos pasirenka būtent šią simboliką? Kodėl nevaizduoja mėnulio, kiškučių ar dailaus kraštovaizdžio, dėl ko čia atsiranda geles? Internetu ir lauke, autobusų stotelėse galite pamatyti labai daug savo išvaizda panašių reklamos maketų, kuriuose ir vaizduojami įvairiausi pumpurai.

Jeigu atkreipsite dėmesį, pamatysite, kad geles (i namus – Siauliuose) dažniausiai vaizduojamos tuose reklaminiuose maketuose, kur kalba eina apie vasaros arba pavasario kolekcijas. Vadinasi, viskas labai paprasta – tiesiog žiedai, dailūs pumpurai yra visai kita retorika, reiškianti metų laikus. Būtent pavasaris ir vasara yra turtingi žiedais, įvairiausių spalvų, bei atsinaujinusia gamta, žalumynais. Todėl drabužių ar avalynės reklamose atsiduria ir geles. Kaune galima pamatyti ne tik kas kelias savaites atnaujinamus naujus maketus, bet ir kai kuriuos labai senus plakatus, likusius dar iš Nepriklausomybės pradžios.

Yra ir kita kategorija moteriškų reklamų, kur žiedai kuria labai didelę dalį vaizdo. Tai yra apskritai – moteriškosios reklamos. Gėlės į namus Vilniuje juk dažniausiai pristatomos ne vyrams, o būtent moterims. Kodėl? Nes tai laikoma jų atributu. Todėl tokie vaizdai gausūs tose reklamose, kurių auditorija yra moterys. Pavyzdžiui, kosmetika, moteriški vitaminai, parfumerija, kirpyklos, sporto klubai, o kur dar visa atributika šeimai, vaikų auginimui.

Apskritai, su pavasariu susiję ir daugiau įvairių reklamų, kuriose dominuoja žiedai, geles. Panevezyje kasmet kaip ir Vilniuje rodoma bent nedidelės ištraukos festivalio „Kino pavasaris“. Dar praėjusiais metais šio festivalio reklamos džiugino dideles minias kino mylėtojų – tai žinomų Lietuvos kino aktorių veidai, kur vietoje akių jiems sprogsta nuostabūs gėlių pumpurai. Ši reklama buvo ir labai kūrybinga, ir kartu sumaniai sugalvota, nes vienu metu reiškė daug įvairių prasmių.