Laisvalaikis / Pomėgiai

Geriausi gyvūnėliai vaikams – graužikai

Dažnai tėvai ilgai diskutuoja su vaikais dėl naminių gyvūnėlių. Daugelis nori šuniuko, kačiuko ar bet kokio kitokio gyvūnėlio, tačiau dėl didelės priežiūros ir ne visiems vaikams būdingo atsakomybės jausmo gyvūnėlių tenka atsisakyti. Tačiau ne kiekvieni tėvai pasvarsto apie galimybes įsigyti smulkų gyvūnėlį. Daugeliu atveju tokius reikalavimus atitinka įvairūs graužikai.

Graužikai yra puikūs tuo, jog jiems nėra būtina kasdienė priežiūra. Be abejo, geriau būtų skirti laiko kasdien, tačiau esant būtinybei nėra didelių problemų gyvūnėlius palikti namuose be priežiūros dienai ar net kelioms. Taip pat, mažieji graužikai nėra pavojingi net ir patiems mažiausiems jų augintojams, mat jų galima sukelti žala yra visiškai minimali (smulkūs įkandimai ar įdrėskimai). Be to, pripratinus prie rankų ir elgiantis su graužikais atsargiai – jokių bėdų neturėtų kilti.

Graužikai, kaip ir bet kurie kiti gyvūnėliai, gali būti puikus būdas mokytis mažuosius atsakomybės, atsargaus ir deramo elgesio su gyvūnais, išmoko rūpintis silpnesniais už save, įvertinti savo jėgas ir galimybes. Be to, graužikai puikiai užsiima savimi, tad nėra būtina, jog kiekvieną dieną vaikas skirtų savo laiką bendravimui su gyvūnu, taip gyvūnas netaps jo pernelyg sunkia pareiga.

Siūloma rinktis iš pačių mažiausių ir paprasčiausių graužikų, tokių kaip Sirijos ar Džiungarijos žiurkėnai, smiltpelės ir pan.