Visuomenė

Geriausi visų laikų gaminimo patarimai (1)

Žurnalas „Food Network“ apklausė daugybę geriausių Amerikos virtuvės šefų ir į vieną vietą sudėjo geriausius visų laikų gaminimo patarimus. Štai jie:

 1. Nepamirškite patiekalai gaminimo pasiruošimo. Susimažinkote stresą, viską, ką įmanoma pasiruoškite dieną prieš. Atrodysite, lug žvaigždė.
 2. Kuo mažesnis gaminys, tuo aukštesnė kepimo temperatūra turi būti. Pavyzdžiui, aš kepu mažus žokoladinius-karamelinius saldainiukus 260 laipsnių temperatūroje 4 minutes. Rezultatas būna puikus.
 3. Prieskonius laikykite vėsioje, tamsioje vietoje, ne virš viryklės. Būdami drėgmėje, šviesoje ir karštyje prieskoniai praranda savo kvapą.
 4. Norėdami nuskusti daržoves, naudokite šiurkščią kempinėlę. Į paprastą padažą įdėję paprasčiausiai supjaustytų pankolių ir apielsinų sukursite nepaprastą užpilą.
 5. Visada turėkite įvairių daržovių užšaldytų plastikiniuose maišeliuose. Kai tik užsimanysite pagaminti nuostabią daržovių sriubą ar troškinį, tiesiog reikės ištraukti plastikinį maišelį iš kameros.
 6. Jei gaminate svarbiam asmeniui – nesvarbu, ar tai jūsų bosas, ar kažką pakvietėte į pasimatymą – niekada vienu metu nemėginkite naujo receptai ir naujo ingrediento.
 7. Virkite makaronus 1 minute trumpiau, nei parašyta ant pakuotės, o likusį laiką pakepinkite juos keptuvėje su padažu.
 8. Kai iškepsite paprasčiausią kiaušinį, po to į keptuvę įpilkite chereso acto ir šiuo padažu apšlakstykite kiaušinius – tai pakels patiekalą į aukštesnį lygį.
 9. Panaudoję česnaką, prieš nusiplaudami, energingai patrinkite rankas 30 sekundžių į nerūdyjančio plieno praustuvą. Tai panaikins kvapą.
 10. Kad paukštiena įgautų nuostabų skonį, ją reikia pamarinuoti. Negailėkite marinato!
 11. Prisimenate vištienos taukus? Jūsų mama ar močiutė greičiausiai daug jų naudodavo gamindamos. Vištienos taukai turi nuostabų ir turtingą skonį, jis daug gilesnis, nei anties taukų ir tinka beveik prie visko.
 12. Jeigu jums prireikia daugiau aliejaus keptuvėje, kurioje jau kažkas kepa, pilkite aliejų į pakraščius, kad jis jau būtų sušilęs, kai pasieks kjau kepančius produktus.
 13. Kai verdate maistą aliejuje, dėdami jį į aliejų kiekvieną gabalėlį laikykite su ilgomis žnyplėmis. Prieš panardindami 5 sekundes jį palaikykite visai virš aliejaus. Taip sutvirtinsite gabalėlio paviršių ir jis neprilips prie puodo sienelių ar kitų maisto gabaliukų.
 14. Kad skanus, kreminis padažas būtų sveikesnis, sumaišykite per pusę majonezą ir graikišką jogurtą.
 15. Pjaustydami žoleles, ant ojaustymo lentos pabarstykite šiek tiek druskos – tai apsaugos žoles nuo išsilakstymo į šonus.

 Laukite tęsinio..