Kultūra/Menas,  Pirkiniai / Paslaugos,  Visuomenė

Geriausi visų laikų gaminimo patarimai (2)

 1. Jeigu norite pagaminti nuostabų sumuštinį, majonezu ištepkite visą duoną – nuo kampo iki kampo. Žmonės dažnai skubėdami praleidžia šį žingsnį, patepdami tik vidurį. Kiekvienas kasnelis turi būti skanus. Dabar tai bus puikus sumuštinis!
 2. Jeigu turite tokią galimybę, pirkite produktus tiesiai iš ūkių, kur jie auginami. Tuomet maistas jau savaime bus skanesnis. Tuomet maistą apdorokite kiek įmanoma mažiau.
 3. Visada visą mėsą (ar žuvį) prieskoniuokite vienodai. Barstykite druską ir pipirus taip, lyg „snigtų“ ant maisto. Tuomet išvengsite tokių vietų, kurios bus per aštrios ar be skonio.
 4. Prieš kepdami kepinius, kiaušinius ir sviestą palikite kambario temperatūroje per naktį – taip rezultatai bus geriausi.
 5. Naminiai salotų užpilai gaminami iš mažiau ingredientų ir yra skanesni, nei pirktiniai. Jų plakti nereikia – supilkite visus ingredientus į indą su dangteliu ir lengvai papurtykite.
 6. Jei lieka padažų po vakarėlio, užšaldykite juos ledo kubelių formelėse – kitą kartą kai greitai prireiks padažo, beliks juos tiesiog atšildyti.
 7. Kai gaminate mėsos kukulius ar kotletukus ar netikrą zuikį, jums reikia žinoti, koks bus gaminio skonis prieš jį iškepant. Paimkite mažą gabalėlį mėsos, padarykite paplotėlį ir iškepkite jį keptuvėje – tuomet galėsite paragauti ir pridėti prieskonių ar druskos, jei dar truks.
 8. Kepdami viščiuką, pripjaustykite plonų svogūno riekelių, sudėkite jas į aliejumi išteptą keptuvę ir ant viršaus uždėkite viščiuką. Svogūnai sugers vištienos sultis. Kai iškeps, padarykite padažą iš svogūnų (į juos įpilkite šiek tiek sultinio ar vandens) ir pakaitinkite ant karštos ugnies maždaug 3 minutes.
 9. Gaminkite su pasimėgavimu.
 10. Kai nupjaunate kukurūzus nuo burbuolės, panaudokite kitą peilio pusę (ne ašmenis) ir dar kartą nugramdykite burbuolę, taip gausite saldų kukurūzų pieną, kuris suteikia puikų skonį bet kokiam kukurūzų patiekalui.
 11. Rūgštumas, druska ir krienai suteikia maistui visą skonių paletę.
 12. Prieš pradėdami gaminti, perskaitykite receptą nuo pradžios iki galo.
 13. Būkite organizuoti. Pasidarykite pasiruošimo sąrašą ir suskirstykite jį į mažas daleles, tokias „sutarkuoti sūrį“, „sumalti pipirus“, „išimti lėkštes“. Jūs pamatysite, kad „paprasčiausias maisto gaminimas“ iš tikrųjų turi daugiau nei 40 žingsnių. Net jeigu 10 iš šių žingsnių užima po 10 minučių, o kiti 10 – po 5 minutes, jums prireiks 2,5 valandų šio maisto paruošimui. Susirašykite žingsnius, o po to juos įveikite. Tai suteikia didelį džiaugsmą!
 14. Receptai, tai tik nuorodos. jūs visada galite panašius ingredientus pakeisti jūsų mėgstamais. Jeigu jūs mėgstate raudonėlį, bet nemėgstate čiobrelių, naudokite raudonėlius.
 15. Troškintą arba keptą didelį jautienos ar kiaulienos gabalą galite panaudoti keletui skirtingų patiekalų ar sumuštinių ir valgyti visą savaitę.
 16. Prieš patiekdami maistą paragaukite!
 17. Jeigu jūs žadate patiekalui naudoti šviežius svogūnus, tačiau to patiekalo neketinate suvalgyti per artimiausias 20 minučių, pirmiausiai supjaustytus svogūnus nuplaukite po šaltu, tekančiu vandeniu, o po to nusausinkite. Taip atsikratysite sulfito dujų, kurios gali sugadinti šviežią patiekalą.
 18. Virdami makaronus nepilkite aliejaus į vandenį, nes po to į pagamintus makaronus neįsigers padažas.
 19. Saugumo sumetimais, prieš dėdami peilį į stalčių, ant jo galo uždėkite vyno kamštį.
 20. Kai padažui naudojate česnaką, supjaustykite jį riekelėmis, o ne kapokite – taip mažiau šansų, kad sudegs.
 21. Kai skrudinate mėsą, pirmiausiai jos paviršių nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, kad įdėjus į karštą aliejų nepradėtų tekėti mėsos sultys. Jei išsiskirs per daug sulčių, mėsa apgaruos, o ne pasidengs traškia plutele.

Bus tęsinys..