Laisvalaikis / Pomėgiai

Gimtadienio sveikinimai

„Gimtadienis!’’ – šūkis, kurį galime išgirsti iš kiekvieno asmens lūpų. Vieni šį ištaria džiaugsmingai, kiti, deja, tik sumurma panosėje ir nupėdina sau. Kodėl taip nutinka? Neabejotinai kaltas amžius. Jaunystėje, o ypač vaikystėje, žmogus džiaugiasi viskuo, nesvarbu, ar tai trokštama mašinėlė gauta dovanų, ar tai paprasčiausias saldainis. Senatvėje, deja, gyvenimu taip nepasimėgausi, kuomet viskas skauda, savus kelius mini tik pasiramstydamas lazdele. Būtent todėl gimtadienio sveikinimai kiekvienam žmogui turi būti skirti asmeniškai, atkreipiant dėmėsį į jo charakterį, amžių, į tai, kas žmogui patinka ir į tai, ko jis vengia. Gimtadienio sveikinimai vaikams, neabejotinai, turi būti nuotaikingi, linksmi, juokingi. Gimtadienio proga vaikus geriausia sveikinti įtraukiant į žaidimą, melodingą dainą, o galbūt net šokį, taip mažuosius mes ne tik nustebinsime, tačiau ir pritrauksime jų dėmėsį. Nereikėtų pamiršti, jog gimtadienis mažiesiems turėtų būti šventė jiems, o ne tėveliams. J

   Sveikinimai gimtadienio proga vyresniems turėtų būti santūresni. Sveikinimai su gimtadieniu gali būti pateikiami raštiškai ar išsakomi žodžiu. Sveikinant reikėtų minėti pagarbą, meilę, begalinį džiaugsmą, jog jie kartu. Be abejo, tiek sveikinimo pateikimas, tiek jo turinys turėtų priklausyti ir nuo pačio asmens bei šventės didumo. Jeigu asmuo mėgsta ramybę ir nori gimtadienį paminėti savo artimųjų rate – prašymą reikėtų išpildyti. Tokiu atveju, gimtadienio sveikinimas gali būti šmaikštus, pasitelkiant net ironijos „prieskonių“. Kaip minėjau anksčiau, atsižvelgti į žmogaus charakterį yra būtina, kitu atveju, galima ne tik šį pralinksminti, tačiau net nenorėdami užgauti.

Lietuvoje sveikinimai gimtadienio proga dažniausiai būna pateikiami raštiškai, įdėti į baltą voką kartu su dovana. (dažniausiai – pinigų suma) Gaila, kad sveikinimaidažniausiai būna dirbtini – žmonės paprasčiausiai nusiperka sveikinimų atvirutę įvairiausių prekių parduotuvėse ir atvykę į šventę žmogui ją įteikia. Žinoma, štai taip daryti galima, tačiau sveikinimus gimtadienio proga jubiliatams daug smagiau skaityti, kai šie yra iš širdies, kupini šiltų jausmų, meilės.

Taigi, reikėtų nepamiršti, jog sveikinimai gimtadienio proga vaikams ir sveikinimai gimtadienio proga santūresnio amžiaus žmonėms privalo skirtis, atsižvelgiant į asmens pomėgius, charakterio savybės ir tai, kokią poziciją jubiliatas užiima Jūsų gyvenime. (Patiems artimiausiems žmonėms sveikinimai gimtadienio proga tiesiog privalo būti nuoširdūs)