Medicina / Sveikata

Ginekologijos centras

Ką turėtų  žinoti kiekviena moteris

Ginekologijos centras

Manau, kad kiekvienas ginekologijos centras, turėtų moteris informuoti apie keletą dalykų, kuriuos reikėtų žinoti apie savo pačių ginekologijos reikalus. Štai keletas dalykų, kuriuos tikriausiai gydytojų centras pavadintų „būtini žinoti“.

Tamponai

Jau jaunos mergaitės, kurioms dar joks ginekologijos centras nėra žinomas, pradeda naudoti tamponus. Tačiau ar visada tai yra gerai? Viena vertus, tai gerai, nes labai patogu. Mergaitės, ypač tos, kurios dar nėra praradusios nekaltybės, dažnai galvoja, kad gali būti, jog tamponas praplėš jų mergystės plėvę. Vis dėlto, kiekvienas ginekologijos specialistas ar centras pasakytų, kad to tikriausiai neatsitiks. O jeigu atsitiks, vadinasi, ta plėvė ir taip buvo labai maža, lengva, ir būtų lengvai pradrėksta ir lytinio akto metu. Tačiau iš tiesų sekso metu spaudimas ir matmenys yra daug didesni, nei tamponas, taigi, mergaitėms nereikėtų dėl to nerimauti.

Tačiau ką pasakytų ginekologijos centras apie tamponus, ko nežino nei mergaitės, nei moterys? Ogi tai, kad labai svarbu juos išsiimti laiku, nepamiršti, ką ten turime viduje. Kiekvienas ginekologijos centras pasakytų, kad palikti makštyje galima nebent kontraceptines priemones arba kitokius vaistus nuo įvairių ligų, bet tik ne tamponą. Jeigu menstruacijų metu mergina ar moteris palieka per ilgai makštyje tamponą, ji labai rizikuoja, kad pastarasis su visomis bakterijomis gali virsti kokiu nors virusu ar infekcija. O taip pat ir galimai virstų alergine liga ar jos išprovokuotu grybeliu. Viena liga laikoma itin pavojinga – tai toksinio šoko sindromas, kuri taip pat gali atsitikti tik todėl, kad ten per ilgai paliktas tamponas. Taigi, mielos moterys, žiūrėkite, saugokitės.

Kontraceptikai

Šiuolaikinės ginekologijos  centras labai dažnai gali pasiūlyti vartoti įvairią hormoninę kontracepciją. Tačiau, ar tai tikrai visada gerai, ir ko klausyti, o ko ne klausyti? Gali būti, kad viena ginekologijos klinika jums patars naudoti populiarias kontraceptines tabletes, o kita – sakys, kad nuo jų susirgsite širdies ligomis ir tuoj pat mirsite. Tad kuo tikėti, kai net ginekologijos klinika tiksliai neatsako į tam tikrus klausimus. Žinokite tokius dalykus. Pirma, hormoninė kontracepcija tikrai patikimai apsaugo nuo nėštumo, tai privalumas. Tačiau yra ir labai didelis trūkumas – nėra visiškai žinoma, koks tokių vaistų poveikis. Mat, jie vis atnaujinami, kuriami naujos kartos. Galbūt ginekologijos kabinetas tiksliai žino, kad tam tikri vaistai jau ištirti kaip nepavojingi, o gal tai vis dar yra aiškinamasi.

Skausmai ovuliacijos metu

Kitas dalykas, kuris kartais moterims ir merginoms kelia nerimą, tai dalykas, apie kurį ginekologai pasakytų paprastai – tiesiog ovuliacija. Tiesa tokia, kad ne tik menstruacijos gali būti tas skausmingasis periodas, kai jus kamuoja įvairūs skausmai. Ovuliacijos metu vykstantys procesai taip pat gali sąlygoti įvairius skausmus. Kartais nerimaujame, mąstome, gal tai prasidėjęs negimdinis nėštumas, keliame kitokias dilemas. Tačiau be reikalo jaudintis nereikėtų. Tiek urologas, tiek ginekologas jums pasakytų, kad tai ne apendicitas ir ne cista, ir ne negimdinis nėštumas trikdo ramų miegą, o tiesiog paprasčiausi ovuliacijos skausmai. Taigi, būkite ramios, viskas bus gerai.

Pienligė

Kiekvienas ginekologijos centras turėtų supažindinti moteris ir su pagrindinėmis ligomis, kuriomis yra sergama ginekologijos organų sistemoje. Viena iš labai dažnų yra pienligė. Taip pat dažnai gali atsirasti herpers virusas, kurį, pasirodo, yra gana sunku diagnozuoti. Kas be ko, yra ir lytiniu keliu plintančios ligos, tačiau jomis užsikrečiama rečiau.