Įvairenybės

Greita paskola

Kokiems žmonėms geriau jau neduoti paskolos

Greita paskola
Greita paskola

Nors greita paskola  šiais laikais yra lengvai skiriama kone kiekvienam, kas jos užsinori, visgi yra tipažai žmonių, kuriems geriau jau tokios malonės neskirti. Kaip juos atpažinti? Galbūt ne visi reikalavimai, skirti greita paskola, ar neskirti, bus nustatomi kompiuteriu, kartais reikės pažiūrėti prašytojui į akis. Tada ir pasitarnaus šis gidas apie tai, kokiems žmonėms geriau duoti, o kuriems, ne.

Nekonstruktyvūs asmenys

Jeigu taip atsitiko, kad greita  piniginė pagalba reikalinga žmogui, kuris niekaip negali rišliai pasakyti, ko jis nori – geriau jau jam neskirti paskola. Kodėl? Todėl, kad jeigu jis sunkiai pakalba, nieko neina išvis suprasti, kas jis per žmogus. O tokiais nepasitikėti moko mus mamos jau nuo mažų dienų. Tad pabūkite ir šįkart tuo mažu berniuku be jokio gėdos jausmo, ir tiesiog paprasčiausiai nepasitikėkite žmonėmis, kuriems reikalinga greita paskola, jeigu žmogus pats niekaip negeba pasakyti, ko jis nori.

Kaip dar atpažinti tokius žmones? Dar jie dažnai yra išsiblaškę, atrodo nervingi, ir sunku pasakyti, ar jie apskritai supranta, kur čia atsidūrė. Atrodo, jiems tarsi reikalinga bet kokia greita išeitis iš kažkokios situacijos, kurioje jie dabar yra įstrigę. Kad ir kas tai bebūtų, ar paskola, ar vogti pinigai, jiems tiesiog reikia išėjimo iš labirinto. Tad tokiems taip pat nerekomenduotina teikti greita paskola.

Ekscentriškos išvaizdos

Jeigu į jūsų biurą įžengs Maiklu Džeksonu persirengęs jaunuolis, žongliruojantis apelsinais ir tuo pačių niūniuojantis Sovietų Sąjungos himną – žinokite – kažkas čia ne taip. Ir greita paskola visa para  ne būtinai turi atsidurti šio keistuolio piniginėje. Jeigu sutiktumėte šį žmogų smagiai besideginantį paplūdimyje, arba lyg niekur nieko vaikštinėjantį Gedimino prospektu – jokių problemų. Tačiau kai jis prašo, kad jam būtų suteikiama greita paskola bedarbiui, jūs privalote suabejoti šio žmogaus ketinimais.

Neskatiname diskriminuoti kitokios išvaizdos žmonių, tačiau siūlome būti akyliems ir visada tinkamai įvertinti žmogų, kuriam parūpo greitas kreditas.  Nenurašykite iškart tokių personalijų, pirma pasidomėkite, iš ko jis gyvena, kiek uždirba, kam jam tie pinigai reikalingi, kodėl jį sudomino pirma paskola nemokamai.  Ir tik tada išdrįskite užduoti esminį klausimą – kodėl šis žmogus po velnių taip keistai atrodo? Jeigu jums bus tiesiog liepta pamojuoti į kambario viršuje įmontuotą filmavimo kamerą, tuomet viskas gerai, viskas puiku, jūs esate stebimas milijono žmonių, kvatojančių iš jūsų pasimetimo pilna burna.

Tačiau jeigu šis keistuolis ir toliau atkakliai tvirtins, jog jam bet kokia kaina reikalingas skubus kreditas. Jau geriau kvieskite apsaugą. Kas žino, gal dar po minutės jis iš kuprinės išsitrauks beždžionėlę, ir pradės jums siūlyti su ja nusifotografuoti. O šito sau leisti neturėtumėte, jeigu jūsų duona – greitos paskolos. Turite išlikti santūrus ir pasitempęs – taip, lyg per slaptą kamerą jus stebėtų milijonai kvatojančių žmonių.

Nemandagūs žmonės

Pagarba artimam arba visai nepažįstamam žmogui – gali virsti labai rimtu kriterijumi, vertinant, ar suteikti greita paskola nedirbantiems, ar nesuteikti. Galite vertinti ir pagal tai, ar tas žmogus yra mandagus. Jeigu prašytojas keikiasi, spardo kerzais šiukšlių dėžes – derėtų vengti su juo kalbėtis apskritai, ir geriau iškviesti apsaugos darbuotojus.

Tačiau jeigu prašytojas labai mandagus, į visus kreipiasi „ponai ir ponios“, praleidžia moteris pirmas praeiti pro duris, jeigu pakelia skrybėlaitę ir pasiraito ūsiukus – šis ponas nusipelnė, kad jam būtų suteiktai greita paskola internetu. Juk visada malonu aptarnauti išties malonius žmones.