Įvairenybės

Greitas kreditas

Skolinimasis: kaip nebijoti slibino? 

Vis dar gyvename ekonominio sunkmečio situacijoje, kad ir kaip valdžios atstovai stengtųsi mus įtikinti kitaip ar bent šiek tiek pagerinti situaciją. Daugybė žmonių vis dar sunkiai suduria galą su galu. Todėl vos prabilus apie greitas kreditas, vieni žegnojasi tarsi išvydę velnią, o kiti gudriai šypsosi, lyg radę patogų būdą nieko neveikiant uždarbiauti. Tačiau vienkartinis skubus kreditas ir sprendžia tik tuolaikes problemas, todėl apie juos verta sužinoti kuo daugiau. Tik tai, ką pažįstame ir suprantame, gali būti panaudojama tinkamai ir negąsdinti.

Svarbiausi žinotini dalykai 

Be abejo, internete ir kitur šiandien galima rasti jau labai daug informacijos, susijusios su pinigų skolinimusi ir kitokiomis finansinės pagalbos galimybėmis. Pateikiami ne tik greitas kreditas pasiūlymai, bet ir smulki informacija apie juos, netgi skaičiuoklės, kurios padeda žmonėms įvertinti savo padėtį ir ateitį.

Svarbiausia, ką reikia žinoti, yra tai, kad paskolos teikiamos tik asmenims nuo aštuoniolikos metų. Toks amžiaus limitas parinktas įstatymiškai ne be reikalo: maždaug tokiu metu žmogaus asmenybė jau yra labiau subrendusi, galinti daryti pamatuotus savarankiškus sprendimus. Anksčiau buvo nurodoma, kad skolintis gali tik dirbantis Lietuvos Respublikos pilietis, tačiau visai nemažai kreditorių jau siūlo kreditas ir bedarbiams. Tiems, kam kyla abejonių, vertėtų paskaityti įstatymus.

Norint gauti pirmas kreditas nemokamai reikės įrodyti, kad nesate turėję ankstesnių skolų. Tiesa, neverta aklai pasitikėti žodžiu „nemokamai“ ― kreditą vis tiek reikės grąžinti, todėl įsitikinkite patys ir įtikinkite skolintojus, kad būsite pajėgūs tai padaryti. Be to, reikėtų pasitikslinti, ką iš tiesų reiškia „nemokamai“: gali būti, kad nereikės mokėti palūkanų, bet tokiu atveju delspinigiai už vėlavimą gali būti labai padidinti, o galbūt tiesiog palūkanos bus pakankamai mažos, kad būtų lengva pinigus grąžinti. Atsargumas gėdos nedaro, tad apie pirma paskola nemokamai klauskite daug ir drąsiai. Kreditoriai ― ne slibinai: jie nesikandžioja.

Greitai ir patogiai 

Gauti greita paskola, kai jų įvairovė yra be galo didelė, yra ne taip sunku, kaip gali pasirodyti. Kaip jau minėta, dabar, kai kreditus gali teikti jau ir privatūs asmenys, palengvintos ir įvairios jų sąlygos, o rūšių tokia daugybė, kad tikrai rasite ką nors sau tinkamo.

Be to, geriausia tai, kad pasiskolinti galima bet kada, kai tik prisireikia, todėl pinigus galite gauti net pačiais ekstremaliausiais gyvenimo atvejais. Pavyzdžiui, jei pastatėte automobilį vietoje, kur negalima jo statyti, nes nepastebėjote ženklo, baudą susimokėti gali padėti greitas kreditas visa para. Kaip gauti šią greitas pinigų sumą? Šiandien jau yra ir tokių kreditorių, kurie priima užsakymus ne tik telefoniniu skambučiu, bet ir trumposiomis SMS žinutėmis. Be to, greitas kreditas galima užsisakyti ir kita daugumos laisvai naudojama komunikacijos priemone ― internetu. Kreditas internetu gali būti gal net dar patogesnis už kitokius, nes gausite jį iškart, vos per keletą minučių, be to, prieš pasirinkdami, kaip jau minėta, turėsite galimybę net pasinaudoti įvairiomis skaičiuoklėmis, laiko ir pinigų planavimo priemonėmis.

O kas, jei..? 

Taigi greitas kreditą gauti dažniausiai yra gana paprasta ir lengva. O ką daryti tada, jei pasiskolinote ir, nors atrodė, kad viską įvertinote labai sąmoningai, dėl netikėtų aplinkybių greitas kreditas laiku grąžinti nebegalite? Kad ir kas benutiktų, tik nebandykite bėgti ar slėptis nuo greitos paskolos suteikusios įmonės.

Pirmiausia, tai tikrai nepadės. Abejotina, ar taip technologiškai pakitusiame pasaulyje rasite kur nors vietą tam, kad nuo šio „slibino“ pasislėptumėte… be to, tai atrodytų pernelyg dramatiška. Skolintojai jus vis tiek susiras. Galbūt pirštų, kaip filmuose, ir nenupjaus, tačiau teks mokėti didelius delspinigius. Kur kas paprasčiau susitarti dėl grąžinimo termino prailginimo ar kitokių sąlygų pakeitimo. Dar kartą verta paminėti: kreditoriai ― ne pabaisos, siekiančios jus sumalti į miltus, o tokie patys žmonės, kaip ir kiekvienas iš mūsų. Juos, beje, taip pat veikia sunkmetis, todėl stengiamasi išlaikyti kiekvieną klientą ir padaryti jį lojalų.

Taigi, kaip jau minėta, jei tik nebijome aiškintis, kalbėtis ir bendrauti, pasiskolinti gali būti paprasta, patogu, lengva ir greita. Jei tik įsiklausysite į lotyniško žodžio „credere“, iš kurio kilo „kreditas“ reikšmę „tikėti“, jei pasitikėsite savimi ir žmonėmis, kurie skolina, greitas kreditas virs draugišku slibinu.