Verslas / Ekonomika

Greitas kreditas verslui

Verslas – tai kapitalistinės visuomenės pamatas. Pinigai – kiekvieno verslo kraujas. Be didesnės investicijos verslą pradėti yra labai sunku. Taigi, viena pirmųjų bet kurio pradedančio verslininko užduotis yra susirasti investiciją. Nesvarbu, kad jūs esate įsitikinęs savo verslo idėjos sėkme, kol gausite investiciją turėsite išbandyti ne vieną finansų paieškos būdą.

Jei įmonė veikia mažiau nei vienerius metu, ji negali pasiskolinti iš banko. Lietuvos bankai reikalauja, kad įmonė veiklą vykdytų bent vienerius metus. Šio reikalavimo priežastis – finansinės institucijos nori pamatyti, kaip yra tvarkomi įmonės finansai. Tai vienas iš rodiklių, kuris suteikia bankams pasitikėjimo. Paprastai verslo paskoloms yra numatyti labai aiškūs ir tikslūs rodikliai. Juos galima išgauti tik iš vienerių metų finansinių įmonės dokumentų. Jais remiantis banko darbuotojai apskaičiuoja riziką.

Žinoma, šešėlyje nėra paliekami ir kiti įmonės valdymo aspektai. Bankai įvertina įmonės vadovų ir samdomų specialistų patirtį. Apžvelgiama bendra rinkos situacija ir tendencijos. Dažniausiai pinigai verslą pasiekia tik po kelių susitikimų su bankų darbuotojais.

Paprastai didžiąją dalį informacijos tikimasi rasti verslo plane. Bankams reikalingas klasikinis, visas dalis turintis 50 ar daugiau puslapių turintis verslo planas. Svarbiausia, kad jame greitai būtų galima surasti esminę informaciją, o faktai būtų patikimi ir patikrinti. Vienas, net smulkus neatitikimas gali lemti banko sprendimą.

Gerai tai ar ne, bankų paskolos ne visada yra prieinamos ar tinkamos jūsų verslo idėjos atveju. Tuomet reikia ieškoti verslo vystymui reikalingų pinigų kitur. Tai greita paskola ar rizikos fondų investuotojai.

Greitoji paskola yra tinkamas pasirinkimas, kai ne itin didelės pinigų sumos reikia tikrai greitai, o juos grąžinti garantuotai galėsite laiku. Geriausia, kad būtumėte numatę, grąžinti pinigus anksčiau nei nurodyta sutartyje ir apgalvoti, ką reikės daryti, jei vis dėlto nepasiseks. Būkite parengę „variantą B“. Taip pat turite būti įsitikinę, kad pinigai jums yra tikrai reikalingi. Galbūt investicijos galite palaukti ar pasiskolinti iš šeimos narių ar pažįstamų, kuriems pinigų grąžinimo terminas nėra toks svarbus. Greitieji kreditai yra pateisinami tada, kai užtikote labai pelningą verslo sritį ir esate tikri, kad jei ne jūs, tai konkurentai pasiims grietinėlę.

Įmonėms, kurios suteikia greitąsias paskolas, verslo planų neprašo ir sprendimą pateikia gretai. Jei neturite įsiskolinimo, jums pinigai bus suteikti. Vis dėlto, toks būdas netinka jei, iš tiesų, norite auginti ir vystyti verslą. Greitoji paskola dažniausiai yra per mažo dydžio. Jos siekia tik iki kelių dešimčių tūkstančių litų.

Nors pasaulyje greitieji kreditai egzistuoja jau seniai, Lietuvoje jie atsirado tik prieš kelis metus. Seniau tik bankai teikė panašaus pobūdžio paslaugos, kurios buvo vadinamos vartojamosiomis paskolomis. Taip pat panašią funkciją atlieka ir kreditinės kortelės.

Kitas skolinimosi būdas – rizikos fondų investuotojai. Tai žmonės, kurie valdo didelius finansinius išteklius. Jų taikiklyje verslai, kurie gali suteikti didžiausią grąžą. Dažnai tai būna labai rizikingos idėjos. Pastaruoju metu dažniausiai tai interneto verslai. Kitaip nei greita paskola šis variantas yra daug tinkamesnis, kai nori vystyti išskirtinį verslą, kurį nukopijuoti yra sunku.

Neverta iš rizikos fondų tikėtis greitų sprendimų. Fondų valdytojai nori investuoti į verslus, kurie turi potencialo atnešti labai didelius pelnus. Paprastai jų taktika yra investuoti į daug didelės rizikos verslų. Jei nors vienam iš jų pasiseka, visos investicijos pasiteisina. Taigi, jei jūsų idėja neturi potencialo užkariauti pasaulį, greičiausiai rizikos investuotojų nesudominsite.
greita paskola