Įvairenybės,  Įvairios svetainės,  Paskolos,  Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika

Greitasis kreditas gali būti grąžinamas su mažesnėmis palūkanomis

greitasis kreditasInternete greitasis kreditas yra laikomas bene populiariausia paslauga finansų sektoriuje, tačiau reikia pastebėti, kad dėl šios paslaugos daug žmonių klimpsta į finansinę duobę kuomet nebegali mokėti įmokų. Įmokos susidaro didžiulės todėl, kad palūkanų norma neretai yra didesnė net kelis kartus nei bankuose. Unijos skolina dar pigiau, todėl didžiausia problema, kuri neleidžia laiku vykdyti įsipareigojimų, yra būtent bendra vartojimo kredito kainos metinė norma. Šią normą reikėtų mažinti dar labiau, jog greitųjų kreditų bendrovių siūlomos palūkanos susilygintų su bankų ar unijų siūlomais procentais. Kiekviena paskola internetu dabar suteikiama su kelių dešimčių procentų metinėmis palūkanomis, o tai yra labai daug.

Vartotojai, kurie mažai dėmesio skiria kredito įmokų mažinimui, turėtų pasidomėti refinansavimu. Trumpai tariant, kiekvienam turinčiam skolų dabar yra galimybė perkelti savo paskolą į kitas paskolų bendroves. Privalumas tas, jog perkėlimo metu sumažinamos kredito įmokos. Jos mažės jeigu bendrovė pasiūlo mažesnes palūkanas, ilgesnį mokėjimo grafiką ir t.t. Šia paslauga gali naudotis tik tie, kurie skolininkų sąraše nėra įtraukti ir niekada tenai nepateko.

Sąžiningai mokantys įmokas taip pat turėtų pagalvoti apie įmokų sumokėjimą anksčiau laiko. Didelė klaida yra daroma tuomet, kai vartotojai kažkodėl laukia vos ne paskutinės dienos, kuomet tenka mokėti įmoką, tačiau jeigu jums yra galimybė bent keletą dienų anksčiau sumokėti įmokas, tai ir padarykite – gale jums bus perskaičiuojamos palūkanos.

Palūkanų perskaičiavimas yra priverstinė procedūra, kurią privalo atlikti kredito bendrovė. Jeigu jūs sumokate paskutinę įmoką ir matote, kad visą skolą grąžinote gerokai anksčiau, tai jums turi būti perskaičiuojama palūkanų suma. Paskutinę įmoką turėtumėte sumokėti gerokai mažesnę, o neretais atvejais, kreditorius grąžina ir permoka, jeigu tokia tik susidaro. Jeigu palūkanų kredito bendrovė neperskaičiuoja, tada jūs turėtumėte kreiptis į LB priežiūros instituciją ir pateikti informaciją apie kredito bendrovę bei visą situaciją. Tikėtina, kad tada viskas bus išspręsta be jokių teismų. Kartais kredito bendrovių darbuotojai netgi pamiršta perskaičiuoti palūkanas, todėl esant reikalui, priminkite jiems jų pareigą, kuri apibrėžiama įstatymuose.