Paskolos

Greitieji kreditai – išeitis ar pražūtis?

Vis nerimsta diskusijos, ar greitieji kreditai yra puiki išeitis pritrūkus pinigų, ar tai vis tik pražūtis, nuo kurios reikia bėgti kiek tik kojos neša. Deja, ir mes neišspręsime šios opios problemos ir neatsakysime tiesiogiai į šį klausimą, tačiau galime Jums padėti patiems nuspręsti, todėl pateiksime greitųjų kreditų trūkumus ir privalumus.

Greitieji kreditai – tik nedirbantiems ir prasiskolinusiems

Priešingai, nedirbantys asmenys nebeturi teisės skolintis. Tai yra, greitieji kreditai bedarbiams negali būti suteikti. Taip pat jie negali būti suteikti tiems, kurie kitiems įsipareigojimams skiria 40% savo pajamų. Tiesa, prasiskolinusieji dar kartais turi šansą gauti kreditą, kadangi ne visos skolos yra oficialiai fiksuojamos. Tačiau tai – pažeidimas ir informacijos slėpimas, kuriam paaiškėjus gali būti taikomos ne itin malonios sankcijos. Taigi, galime sakyti, kad greitieji kreditai visiškai nėra tinkami bedarbiams ir kitur prasiskolinusiems asmenims, o tinkami tiems, kurie turi kažkokį tikslą ir gali grąžinti pasiskolintus pinigus pagal sutartą kredito grąžinimo grafiką.

Greitųjų kreditų palūkanos nepagrįstai didelės

Taip, greitieji kreditai suteikiami tikrai ne su pačiomis mažiausiomis palūkanomis, tačiau negalima sakyti, jog jos nepagrįstai didelės. Greitieji kreditai yra suteikiami trumpam laiko tarpui, todėl ir palūkanos atitinkamai didesnės nei ilgalaikių paskolų, priešingu atveju greitųjų kreditų bendrovės investuodamos savo lėšas neuždirbtų, ko pasekoje sunkesniu periodu nebeteiktų paskolų ar turėtų atsakyti neigiamai daugeliui klientų. Be kita ko, greitųjų kreditų bendrovės rizikuoja savo pinigais, todėl palūkanos turi atpirkti ir blogas paskolas, kurių, net ir sugriežtinus reikalavimus besiskolinančiajam, vis tiek pasitaiko ne tiek ir mažai.

Jei gausiu greitąjį kreditą, gausiu ir vartojamąją paskolą banke

Deja, tai galioja ne visuomet. Dažniausiai didieji bankai yra labiau orientuoti į didesnės vertės paskolas (nekilnojamojo turto kreditus, naujų automobilių išperkamąją nuomą ir pan.), o mažos sumos, tokios kaip 1000 ar 5000 litų jų paprasčiausiai nedomina ir tik apkrauna papildomu darbu. Taigi, arba Jūsų pajamos turi būti tokios, kad bankas būtų garantuotas vartojamosios paskolos grąžinimu ir net nekiltų abejonių dėl Jūsų mokumo, arba Jums nebus pasiūlyta Jus tenkinanti vartojamoji paskola. Tuo tarpu greitieji kreditai labiau vertina kiekvieną klientą ir paskolas suteikia lengviau. Be abejo, palūkanos dažnu atveju yra didesnės nei bankų vartojamųjų paskolų, tačiau skirtumas nėra ypatingai didelis.

Kiti privalumai

  • Didžioji dalis greitųjų kreditų (ypač jei sumos nėra didelės) gali būti suteikiama internetu ar sms pagalba, kas reiškia, kad Jums nereikia kelti kojos iš namų. Tai labai patogu ne tik užimtiems, bet ir toliau nuo didžiųjų miestų gyvenantiems asmenims.
  • Kai kuriuos greituosius kreditus galima pradėti atidavinėti ne iš karto. Tai labai palengvina pinigų grąžinimą sunkesniu periodu, pavyzdžiui žiemos metu, kuomet nemažą dalį pajamų „suvalgo“ šildymo išlaidos.
  • Pirma paskola nemokama! – tokiu šūkių pasitinka ne viena ir net ne dvi greitųjų kreditų bendrovės. Taigi, jei skolinatės pirmą kartą tai Jums gali būti puiki proga nemokėti palūkanų ir kitų atbaidančių mokesčių.