Nors ir žinome, kad trūksta pinigų, nesąmoningai norime kai kurių daiktų. Deja, mūsų santaupos ne visada leidžia juos įsigyti, todėl imama ieškoti išeičių. Viena jų – greitieji kreditai. Manote, kad tai bloga išeitis? Pabandysime įrodyti, kad Jūs klystate.
Visų pirma, greitieji kreditai savaime nėra blogis. Blogiu juos gali paversti žmonės, kurie skolinasi neapgalvotai, pernelyg dažnai ar negalėdami vykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų. Tokių situacijų labai daug ir jos dažnai baigiasi nelabai kaip:
- Sukeliami finansiniai sunkumai;
- Gali būti areštuojamas turtas;
- Sugadinama kredito istorija
Ką daryti norint to išvengti?
Norint išvengti blogybių, kurias gali sukelti greitieji kreditai žūtbūt reikia stengtis vykdyti savo įsipareigojimus. Verčiau atsisakyti savaitgalio išvykos, tačiau atlikti kredito įmoką. Ką jau kalbėti apie įvairias brangias paslaugas.
Taip pat labai svarbu tinkamai pasielgti prieš skolinantis. Svarbu įvertinti visas gaunamas pajamas ir visas patiriamas išlaidas. Nepamirškite, kad kartas nuo karto tenka pirkti ne visai įprastus daiktus, pvz., sezoninius drabužius, avalynę, padangas automobiliui ir kt. Taigi, numatykite ir tokias išlaidas.
Greitieji kreditai tik mažų pajamų gavėjams?
Dažnai teigiama, kad tik patys skurdžiausi, minimalių pajamų gavėjai ima greituosius kreditus. Tai toli gražu nėra tiesa. Nemažai ir daugiau nei vidutines pajamas gaunančių gyventojų yra pasinaudoję greitaisiais kreditais ar vartojimo paskolomis. Jei juos retai kada sudomina pirma paskola nemokamai ar kitos panašios akcijos, tai galimybė greitai pasiskolinti 1000 eurų ar daugiau gali būti labai naudinga, pavyzdžiui, išvykus atostogauti į pajūrį ir nepasiėmus pakankamai lėšų. Verta nepamiršti, kad nemažai didesnes pajamas gaunančių žmonių lėšų sąskaitose nelaiko, jas naudingai investuoja.
Manote, kad paskolos Jums netinka? Galbūt esate teisūs. Tačiau jei taip manote tik dėl palūkanų – gerai pasvarstykite, kartais daikto pabrangimas yra ne toks svarbus, kaip jo įsigijimas tam tikru laiku.