Paskolos

Greitieji kreditai – kas gali juos teikti?

greitieji kreditaiBesidomint šiuolaikiniai kredito teikėjais, nevienam žmogui kyla klausimas – kas gali teikti paskola? Mūsų šalies įstatymai aiškiai reglamentuoja visas nuostatas, kuriomis remiantis, yra suteikiama teisė vykdyti šią veiklą. Tik kruopščiai atlikus visas procedūras bei atitikus nustatytus reikalavimus, kredito teikėjai gali laisvai imtis šios veiklos. Verta pabrėžti – reikalavimai yra itin griežti, todėl juos atitikti ne visada yra lengva. Interneto svetainėje http://www.paskolos-visiems.lt/  yra pateikiami svarbiausi apsektai, kuriais yra nustatoma ar asmuo gali būti įtrauktas į kreditorių sąrašą.

Kiekvienas norintis teikti paskolas pirmiausia turi apžvelgti savo situacija ir pasirūpinti visais keliamais reikalavimų įgyvendinimais. Kiekvienas paskolos teikėjas turi būti juridinis asmuo. Tai reiškia, jog paprasti žmonės pinigų skolinti negali ir tokia veikla būtų laikoma neteisėta. Anksčiau galimybės fiziniams asmenis skolinti pinigus už palūkanas bus sudarytos, tačiau laikui bėgant – keičiasi ir įstatymai. Tad pirmiausias žingsnis norintiems teikti kreditus – bendrovės įsteigimas, nes tai yra svarbiausias aspektas, kurį pabrėžia ir greitųjų kreditų įstatymas.

Kiekvienas kreditorius, kuris saugos klientų duomenis, turi užtikrinti jų saugumą ir teisėtą disponavimą. Tai reiškia, jog bus būtina registruotis asmens duomenų apsaugos inspekcijoje, jog kreditorius teisėtai būtų laikomas duomenų valdytoju. Žinoma, norint gauti šį statusą, teks atitikti ir šios institucijos keliamus reikalavimus, kurie vėl gi – griežti ir reikalaujantys papildomų išlaidų.

Kalbant apie teisėtą skolinimą ir reikalavimų atitikimą, tai svarbu paminėti, jog paskolų sutarties dokumentai taip pat turi būti paruošti pagal visus teisės aktus. Šiuo atveju, kiekviena kredito sutartis turi būti paruošiama, atsižvelgiant į vartojimo kredito davėjų sąrašą.

Kas liečia kitus reikalavimus, tai vienas svarbiausių – gauti licenciją iš Lietuvos Banko. Tai reiškia, jog LB priežiūros institucijos išnagrinės jūsų kuriamą bendrovę ir jeigu ji atitiks visus keliamus reikalavimus – išduos licenciją ir įtrauks jus į viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą.

Būtina žinoti, jog kiekvienas kredito teikėjas turi užtikrinti adekvatų kliento mokumo įvertinimo procedūrą t.y. jis turi būti pasirengęs tinkamai pasiruošti vertinimui – gauti prieigas prie įvairių duomenų bazių, kurios ra būtinos naudojimui, nes kitu atveju Lietuvos bankas licencijos neišduos.

Kalbant apibendrintai, tai paprasčiausiai, būsimi kredito teikėjai turi pasižymėti ne tik turimu didžiuliu kapitalu, bet ir sąžiningumo principais, o teisės aktų reikalavimų įgyvendinimas yra neišvengiamas, norintiems pradėtis tokį verslą.